TOP 4 Maisto Produktai Atminčiai Gerinti

Puiki dieta ir maisto produktai yra raktas į stiprų ir sveiką protą.

Įtraukdami įvairius maisto produktus, pagerinančius atmintį į savo kasdienį maitinimosi planą, galite patirti pastebimą naudą visai kognityvinei veiklai, įskaitant atminties funkciją.

Šiandien mūsų supratimas apie tai, kaip veikia neurocheminiai procesai, siekiant pagerinti atminties funkciją, leidžia mums aktyviai naudoti maistą kaip tikslinį atminties stiprintuvą.

Toliau pateikiamas paprastas žinynas, kuriame maisto produktai puikiai tinka jūsų atminčiai, įskaitant kiekvieno produkto mokslinius tyrimus. Pažintinis šių bendrų maisto produktų poveikis atminties pagerinimui taip pat gali būti padidintas papildant veikliosiomis medžiagomis. Jūs netgi galite sužinoti, kad jau vartojate kai kuriuos arba visus šiuos produktus savo kasdieninėje dietoje.

 

Geriausi Maisto Produktai Atminčiai Gerinti

 

1. Jautienos Kepenys

Jautienos kepenys, yra pagrindinis maistas amerikiečių šeimose, vis dažniau suprantant apie seną ir nesveiką gyvūninės kilmės baltymų formą. Tai retai atsiranda restorano meniu, išskyrus kaip gurmanišką delikatesą.

Tai yra per blogai psichinės sveikatos perspektyvoje, nes jautienos kepenys yra viena iš galingiausių smegenų skatinančių maisto produktų Žemėje. Jautienos kepenys yra veiksmingas kognityvinis sustiprintojas, nes jis žymiai padidina cholino kiekį ir savo ruožtu neuromediatoriaus, jis tampa acetilcholinu.

Acetilcholinas, labiau nei bet kuris kitas natūralus neurochemikalas, yra atsakingas už atminties formavimo ir atminimo pagerėjimą, kartu su daugybe kitų svarbių pažinimo funkcijų, tokių kaip koncentracija ir reakcija į dirgiklius. Jis netgi vaidinamas nuotaikos reguliatoriumi ir kartais rekomenduojamas kaip natūrali alternatyva depresijos gydymui.

Didelis acetilcholino kiekis gali būti pasiekiamas per papildomus maisto produktus, pvz., Jautienos kepenis. Šiuolaikinėje epochoje galime papildyti konkrečiai choliną be valgymo jokių gyvūninės kilmės produktų. Daugelis stiprių “nootropinių” smegenų stiprinimo papildų rinkoje padeda stiprinti acetilcholino kiekį ir jo poveikį.

 

2. Žuvis ir Omega 3 Riebalų rūgštys

Kalbant apie ląstelių metabolizmą, ląstelių membranų vientisumą ir apsaugą nuo senėjimo, omega 3 riebalų rūgštys yra būtinos palaikyti normaliam veikimui. Šie riebalai, kuriuos organizmas negali gaminti atskirai, yra būtinas cholesterolio ir daugelio kitų kraujotakos poveikio reguliavimui. Taip pat buvo įrodyta, kad dramatiškai pagerėja atminties funkcija, ypač vyresnio amžiaus žmonėms.

Nors mokslininkai tiksliai nežinojo, kaip tai veikia, specifinė sudėtinė dokozaheksano rūgštis (DHA) buvo nustatyta kaip labiausiai naudinga atminčiai. DHA galima rasti daugumoje šviežių žuvų, vienas iš geriausių maisto produktų, pagerinančių atmintį. Jei dažnai neturite savo maisto racione šviežios žuvies, Omega-3 gali būti vartojama kapsulių forma. Be žuvų taukų, fenilalaninas ir uridinas yra kiti papildai, kurie gerai veikia su DHA ir EPA.

 

3. Uogo Ir Flavonoidai

Flavonoidai yra natūralūs augalų pigmentų junginiai, kurie dažnai pasitaiko visų rūšių uogose. Jie atlieka svarbų vaidmenį formuojant ilgalaikę atminti. Jie tai daro aktyvindami neurotrofinį faktorių – augimo hormoną smegenyse. Flavonoidai taip pat turi stiprių antioksidacinių savybių, saugo ląsteles nuo oksidacinės žalos. Tai taip pat atlieka svarbų vaidmenį apsaugant atmintį.

Kai mes seni, neuronai ir sinapsai sendami padaro žalą. Mūsų sugebėjimas auginti daugiau tokių nervų struktūrų kaip šie mažėja, todėl prarandama ilgalaikė atmintis ir nesugebėjimas formuoti naujų ilgalaikių prisiminimų.

Antioksidantai, tokie kaip mėlynės, gali užkirsti kelią šiai žalai. Šio vaisiaus sudėtyje yra daug atmintį stiprinančių maistinių medžiagų Pterostilbeno. Dėl šios priežasties mėlynės yra laikomos efektyviais maisto produktais, kurie pagerina atmintį.

Flavonoidus taip pat galima rasti žaliojoje arbatoje, todėl šis gėrimas taip pat laikomas atminties stiprintuvu. Vynuogių sėklų ekstraktas, bendras imuniteto papildas, taip pat turi flavonoidų ir gali būti efektyvus atminties stiprintuvas, jei vartojamas reguliariai.

 

3. Kava ir Kofeinas

Nors tai dažnai yra ginčų šaltinis holistinėje sveikatos bendruomenėje, taip pat žinoma, kad kofeinas yra stiprus pagalbininkas atminčiai. Dauguma žmonių reguliariai vartoja kofeiną iš kavos ar arbatos gėrimų pavidalu.

Dažniausiai prieštaringai kyla nemalonus šalutinis poveikis, kurį lemia sunkus kofeino vartojimas, pvz., Drebulys, širdies sutrikimai, pašalinimas ir priklausomybė. Kofeino vartojimas su L-teaninu gali sumažinti šį poveikį. (Papildas UltraCaffeine)

Už kiekvieną tyrimą, kuriame propaguojamas kofeinas, yra ir kitas, kuris jį atleidžia. Kiekvienas, kuris rimtai randa kasdieninių maisto produktų, kurie pagerina atmintį, tikriausiai norėtų ieškoti kitur, ir tiesiog mėgaudamiesi savo kavos skoniu ir energija.

Plačiau apie kofeino naudą ir žalą skaitykite: Kofeinas Ir Dopaminas – Nauda ir Žala

 

Kiti Maisto Produktai Atminčiai Gerinti

Be to, čia yra daugiau maisto produktų, kurie pagerina atmintį, kurie turėtų būti kiekvieno žmogaus mityboje;

  • Avokadas (Omega 3 / Omega 6)
  • Kokosų aliejus (vidutinės grandies trigliceridai)
  • Brokoliai (kalcis / vitaminas C)
  • Tamsus šokoladas / kakavos (flovonoidai)
  • Špinatai (folatai ir vitaminas E)
  • Pomidorai (likopenas)

 

Kokie yra tinkami šių maisto produktų ir vitaminų kiekiai optimaliam atminties funkcijai? Tai puikus klausimas. Iš tikrųjų nėra greitų sprendimų, susijusių su kognityvinės sveikatos gerinimu per maisto šaltinius. Jūs tikrai turite įtraukti šiuos maisto produktus į savo mitybą per daugelį metų – net dešimtmečius – gauti rezultatus.

Norint daugiau dėmesio skirti atminties gerinimui, šiuos maisto produktus galima papildyti paprasta paros doze, naudojant nootropinius papildus.

Yra junginių, kurie skatina smegenų veiklą, kaip maisto produktai, kurie pagerina atmintį, kad būtų pagerinta pažinimo funkcija.

Parašykite komentarą

0
Jūsų krepšelis
Jūsų krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę

menu