Tinklinis – TOP 10 naudų žaidžiant tinklinį

Tinklinis - zaidimo nauda

Nesvarbu, ar žaidžiate namuose, ar ant žolės, ar paplūdimyje, tinklinis gali būti puikus būdas išlikti sveikam. Tai taip pat puikus būdas įsitraukti į socialinę veiklą, nes ją galima žaisti su vienu partneriu ar su komanda.

Top 10 naudų žaidžiant tinklinį:

 

Degina kalorijas ir riebalus

vienas pagrindinių tinklinio privalumų yra tas, kad jis padeda deginti kalorijas, kurios yra svarbus svorio metimo ar palaikymo programos komponentas. Harvardo medicinos mokykla praneša, kad žmogus gali sudeginti nuo 90 iki 133 kalorijas per pusvalandžio trukmės paplūdimio tinklinio žaidimą, priklausomai nuo žmogaus svorio, o varžybinis salės tinklinio žaidimas degina nuo 120 iki 178 kalorijų. Valandos trukmės tinklinio žaidimas ant smėlio dangos gali sudeginti iki 480 kalorijų.

 

Tonizuoja ir formuoja kūną

Fizinė veikla, susijusi su tinklinio žaidimu, sustiprins viršutinę kūno dalį, rankas ir pečius bei apatinės kūno raumenis. Žaidžiant tinklinį taip pat gerėja širdies ir kraujagyslių bei kvėpavimo sistemos.
Padidina medžiagų apykaitos greitį: žaidžiant tinklinį padidėja jūsų energijos lygis ir pagerėja bendras jūsų darbas kitose sporto šakose ir treniruotėse.

 

Gerina rankų ir akių koordinaciją

Žaidimo metu žaidėjai privalo atlikti daugybę įvairiausių veiksmų. Šiems įgūdžiams reikia lankstumo, gero balanso, viršutinės ir apatinės kūno dalies jėgos ir greičio, kad būtų galima efektyviai žaisti.
Širdies veikla: padidindamas širdies ritmą, kūnas cirkuliuos daugiau kraujo ir maistinių medžiagų visame kūne, o tai pagerins jūsų bendrą sveikatą.

 

Stiprina raumenų jėgą

Tinklinis ne tik stiprina širdies raumenį, tačiau ir visus likusius Jūsų kūne: rankas, krutinę, kojas (ypač šlaunis). Atminkite, tam, kad žaistume saugiai, Jūsų ranko turi būti ganėtinai stiprios, kad nesusižeistumėte.

Padidina aerobinį pajėgumą: 20 minučių žaidimo atitinka trijų kilometrų nubėgtą atstumą, to pasekoje, Jūsų plaučiai yra aktyviai naudojami ir su laiku jų tūris didėja.

 

Gerina tarpusavio santykių įgūdžius

Tinklinis reikalauja, kad komandos draugai dirbtų bendradarbiaudami ir sparčiai. 2008 m. birželio mėn. suaugusiųjų vyrų, kurie reguliariai sportuoja komandoje, tyrimas parodė, kad komandos nariai įgijo geresnius santykių kūrimo įgūdžius nei vyrai, kurie mažiau užsiėmė komandų sportu, praneša Ekonominės politikos tyrimų centras. Vadovavimo ir bendradarbiavimo įgūdžiai suteikia vertingų pamokų, kurios mums padeda kitais gyvenimo aspektais.

 

Pagerina nuotaiką ir padidina norą siekti sėkmės

Jūsų dalyvavimas tinklinyje gali pagerinti jūsų nuotaiką ir sumažinti stresą. Ši veikla taip pat gali pagerinti jūsų pasitikėjimą savimi, savivertę, ir fizinį pasiruošimą. Dalyvavimas tinklinyje taip pat gali pagerinti jūsų motyvaciją ir sugebėjimą siekti užsibrėžtų tikslų. Kaip komandos žaidėjas jūsų bendradarbiavimo pastangos lemia komandos sėkmę ar nesėkmę. Komandos nariai skatina vienas kitą, pratybų ir žaidimo metu, suteikti kiekvienam pasitikėjimo savimi ir toliau bandyti įvaldyti ir tobulinti reikalingus įgūdžius, kad laimėtų.

Parašykite komentarą

0
Jūsų krepšelis
Jūsų krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę

menu