Pasipriešinimo gumos – nauda ir patarimai

Pasipriesinimo gumos

Pasipriešinimo gumos arba juostos yra kompleksiniai treniruokliai, galintys pagerinti raumenų jėgą, tonusą ir lankstumą. Taip pat, pagal savo kainą, jos lengvai prieinamos ir neužimančios vietos Jūsų namuose.

Jos vertingos tiek ruošiantis varžyboms, tiek įprastoms treniruotėms ar atsigaunant po traumų.

 

Kaip pasirinkti?

Jei dar nesinaudojote pasipriešinimo juostomis, apsvarstykite galimybę įsigyti rinkinį, kuriame būtų įvairūs atsparumo lygiai.

Net jei esate sporto salės profesionalas, kuris sukaupęs begales jėgos treniruočių valandų, storiausios, sunkiausios juostos jums gali netikti. Pirkdami atsižvelkite į savo tinkamumo lygį ir tikslus.

Jei atsigaunate po traumos ir norite sustiprinti tam tikras kūno vietas, pasirinkite lengviausią pasipriešinimo juostą, nebent jūsų kineziterapeutas ar gydytojas rekomenduoja kitaip.

Taip pat pagalvokite apie savo kūno rengybos tikslus ir kūno vietas, kurias norite sustiprinti ar tonizuoti. Kai kurios juostos yra specialiai sukurtos apatinei kūno daliai. Kitas galima naudoti viso kūno treniruotėms.

Dauguma pasipriešinimo juostų yra pagamintos iš latekso arba gumos. Jei turite jautrumą ar alergiją šioms medžiagoms, dar kartą patikrinkite, ar perkamoje juostoje jų nėra.

Pasipriesinimo Jegos gumos

Kaip naudoti?

Jei raumenims auginti naudojate pasipriešinimo juostas, nepamirškite, kad jos veikia taip pat, kaip ir laisvi svoriai: sukuria išorinį pasipriešinimą, prieš kurį dirba jūsų raumenys.

Skirtingai nuo laisvųjų svorių, atsparumo juostos reikalauja, kad jūs visada palaikytumėte išorinį slėgį, net ir tarp pakartojimų.

Dėl šios priežasties galite pastebėti, kad jums reikia atlikti mažiau pakartojimų naudojant pasipriešinimo juostą nei treniruoklyje ar su laisvaisiais svoriais.

Norėdami išvengti skaudančių raumenų, leiskite sau prie jų priprasti. Pradėkite lėtai.

Jei juostos, kurias perkate, yra su mankštos vadovu, vaizdo instrukcijomis ar instrukcijų knyga, patariame į jas įsigilinti prieš pradėdant sportuoti.

Taip pat galite ieškoti atsparumo juostų, kurios yra su skirtais priedais, pavyzdžiui: durų tvirtinimo elementais.

 

Saugos patarimai

Beveik kiekvienas suaugęs žmogus gali saugiai naudoti atsparumo juostas, tačiau neprižiūrimi vaikai neturėtų jų naudoti.

Kilpines juostas naudokite atsargiai, ypač kai jos yra aplink jūsų kulkšnis. Nenaudokite jų šokiams ar greitos aerobikos metu, kad išvengtumėte kritimo ir traumų.

Prieš treniruotę visada patikrinkite, ar juose nėra nusidėvėjimo požymių.

Norėdami pratęsti juostų ilgaamžiškumą, laikykite jas atokiau nuo saulės.

Pasipriešinimo dirzai

Apibendrinimas

Pasipriešinimo juostos gali suteikti raumenų stiprinimo jėgos daugumai treniruočių tipų. Jos taip pat puikiai tinka reabilituoti raumenis po traumos.

Dauguma žmonių jas gali lengvai ir paprastai naudoti. Taip pat, tai nedaug vietos užimantis treniruoklis, kurį galite laikyti tiek namuose, tiek sportiniame krepšyje.

Jei norite patobulinti, sustiprinti ar padidinti savo kūno sudėjimą, šios, lengvai naudojamos, juostos yra tikrai puikus pasirinkimas.

Parašykite komentarą

0
Jūsų krepšelis
Jūsų krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę

menu