L-Tirozinas – Nauda, Poveikis, Vartojimas

tirozinas

L-tirozinas taip pat žinomas cheminiu pavadinimu 4-hidroksifenilalanino. Tai viena iš 22 aminorūgščių, kurias žmogaus kūno ląstelės naudoja baltymams sintetinti. Įsigyti-L-Tiroziną.

Kadangi jis gali būti pagamintas organizme, jis laikomas nepakeičiama aminorūgštimi. Tai reiškia, kad nereikia vartoti papildomo tirozino, kad būtų užtikrintas jo tinkamas lygis organizme.

Tačiau yra tam tikrų situacijų, kai l-tirozino vartojimas gali turėti papildomos naudos.

Žodis “Tirozinas” kilęs iš graikų kalbos ir reiškia sūrį. Tai yra nuoroda į tai, kad šį papildą pirmą kartą atrado 1846 m. ​​Iš kazeino, sūrio baltymo.

Tirozinas randamas daugelyje didelį kiekį baltymų turinčių maisto šaltinių. Tai apima vištieną, kalakutieną, žuvį, žemės riešutus, migdolus, avokadus, pieną, sūrį, jogurtą, bananus ir sojų produktus. Jo cheminis pavadinimas taip pat rodo, kad Tirozinas gali būti sintezuotas iš fenilalanino organizme.

Manoma, kad ši aminorūgštis yra ypač naudinga kai kuriuose procesuose organizme, įskaitant įtaką daugelio neurotransmiterių gamybai.

L-Tirozino Poveikis Organizme

Kaip ši aminorūgštis veikia žmogaus organizme?

Pradedantiesiems, tirozinas yra sukurtas endogeniškai (pagaminamas žmogaus organizme) iš kitos aminorūgšties, fenilalanino.

Vartojant tiesiogiai miltelių, piliulių ar kapsulių pavidalu, jis kerta kraujo ir smegenų barjerą ir gana greitai patenka į centrinę nervų sistemą. Tirozinas iš maisto šaltinių gali būti lėtesnis, nes reikia daugiau laiko virškinimui, atskirti jį nuo kitų maisto sudedamųjų dalių, tačiau jis veiks taip pat, kaip ir maisto papildų formoje vartojamas tirozinas.

Tirozinas yra pirmtakas daugeliui svarbių smegenų neuromediatorių. Šie neurocheminiai elementai naudojami jūsų neuronuose bendrauti tarpusavyje ir generuoti elektros signalus.

Padidėjęs neuromediatorių, epinefrino, noradrenalino ir dopamino kiekis, tirozinas gali paveikti įvairius procesus ir funkcijas organizme. Visų pirma, šios cheminės medžiagos yra susijusios su budrumu, dėmesiu ir dėmesio koncentracija smegenyse.

Kitas tirozino poveikis yra papildomų cheminių medžiagų ir hormonų, tokių kaip Melaninas, gamyba ir sintezė. Tai pigmentas, kuris yra atsakingas už odos ir plaukų spalvą.

Tirozinas taip pat padeda organams, kurie yra atsakingi už visų hormonų gamybą ir reguliavimą, pvz., Antinksčių, hipofizių ir skydliaukės liaukų funkcionavimą. Jis taip pat glaudžiai susijęs su beveik visa baltymų struktūros statyba.

L-Tirozino Nauda Jūsų Organizmui

Viena iš įdomiausių potencialių tirozino naudų yra tai, kad gali būti veiksminga streso lygio mažinimui. Manoma, kad tai susiję su streso hormonų – epinefrino ir noradrenalino – gamyba.

Keletas tyrimų ištyrė tai, teigdami, kad tirozino papildai gali būti naudingi ne tik streso, bet ir šalčio, nuovargio, ilgalaikio darbo ir net miego trūkumo sąlygomis. Yra ir keletas įrodymų, kad kognityvinė funkcija gali pagerėti šiomis sąlygomis. Daugelyje internete esančių tirozino apžvalgų vartotojai teigia, kad šis papildas didina psichinę veiklą ir intelektinius gebėjimus.

Vienas tyrimas buvo susijęs su subjektais, kurie 24 valandas buvo budrūs, jiems suteikė arba tirozino, arba placebą ir jiems reikėjo atlikti užduotis. Manoma, kad subjektai, vartojantys tiroziną, paprastai sumažina miego trūkumo būklę, palyginti su placebu vartojančiais subjektais.

Yra keletas tyrėjų, kurie mano, kad tirozino papildai taip pat gali būti veiksmingi, padėdami pagerinti depresijos simptomus. Visų pirma tai susiję su tokiais neurotransmiteriais kaip dopaminas, kuris, manoma, pagerina bendrą nuotaiką ir motyvaciją.

Tačiau viename klinikiniame tyrime, kuriame buvo lyginamas tirozinas ir imipraminas, nustatyta, kad papildomai veikiančiam tirozinui nėra antidepresinio poveikio. Reikia daugiau tyrimų, norint patvirtinti ar paneigti šią išvadą.

Yra hipotezė, kad tirozino papildai taip pat gali būti naudingi išlaikant sveiką kūno svorį. Manoma, kad padidinus norepinefrino ir epinefrino kiekį, šis junginys gali sumažinti riebalus ir taip pat veikia kaip apetito slopinimo priemonė. Tyrimai su šia tema buvo riboti ir dažnai nebuvo tiriami tik Tirozino poveikiai (naudojami kombinuoti papildai), todėl šioje srityje reikia daugiau tyrimų.

The Natural Medicines Comprehensive Database” įvertino “Tirozino efektyvumą” papildomai, skirtas padėti žmonėms, sergantiems fenilketonurija (genetine būkle, kai fenilalaninas negali būti metabolizuojamas), išlaikyti tirozino kiekį. Jis taip pat buvo vertinamas kaip galimas veiksmingas pažinimo funkcijų stiprinimui, atminties gerinimui ir budrumo pagerinimui po miego trūkumo.

Dar reikia atlikti dar daugiau tyrimų, siekiant nustatyti galimą papildomą tirozino poveikį organizmui. Kaip amino rūgštis, Tirozinas yra maisto papildas JAV ir Europoje. FDA nepatvirtino Tirozino kaip vaisto, kad užkirstų kelią ar gydyti bet kokias sąlygas.

L-Tirozino Dozavimas Ir Šalutinis Poveikis

Klinikiniai tyrimai rodo, kad tirozinas gali būti suvartojamas iki 12 gramų per dieną. Žinoma, nerekomenduojama vartoti tokio didelio kiekio, išskyrus, jei taip nurodo sveikatos priežiūros specialistas.

Visuotinai pripažintas dienos diapazonas yra nuo 1 iki 5 gramų. Tai yra tik bendra gairė, o jūsų asmeninė dozė gali skirtis. Dozės gali būti dalijamos į kelis kartus per dieną, siekiant išlaikyti nuoseklų tiekimą sistemoje.

Nors “Tirozino” papildai yra labai gerai toleruojami ir paprastai pripažįstami saugiais, galima apsvarstyti kai kuriuos šalutinius poveikius ir sąveiką.

Pagrindinis šalutinis poveikis yra migrenos galvos skausmas ir sutrikusi skrandžio ir žarnyno veikla. Beje, kaip pranešama, tai vyksta kai yra vartojamas labai didelės dozės.

Yra tam tikrų ligų ar būklių, dėl kurių Tirozino papildai gali būti problemiški.

Tie, kuriems yra hipertireozė ar Graves ligos, neturėtų vartoti šio papildo. Tiems, kurie vartoja MAOI, taip pat reikėtų vengti tirozino dėl susirūpinimo dėl greito kraujo spaudimo padidėjimo (kuris gali sukelti galimus širdies smūgius ar insultus). Taip pat norėtumėte išvengti šio papildo kartu su L-Dopa (tipiškas Parkinsono gydymas) ir sintetiniais skydliaukės hormonais.

L-Tirozino Apžvalga

Tirozinas yra efektyvus maisto papildas, kuris gali pasiūlyti daugybę nootropinių efektų. Jis naudojamas norint pagerinti nuotaiką, sustiprinti koncentraciją ir skatinti psichinę energiją. Nors Tirozinas paprastai yra saugus, turėtumėte žinoti apie galimą sąveiką ir taip pat pradėti nuo mažos dozės.

Visada rekomenduojama pasikalbėti su savo gydytoju prieš pradedant bet kokius naujus papildus, kad nustatytumėte, ar tai atitinka jūsų poreikius, ir padės išsiaiškinti tinkamą dozę ir bet kokią galimą sąveiką.

Parašykite komentarą

0
Jūsų krepšelis
Jūsų krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę

menu