L-Lizinas – Nauda, Vartojimas, Poveikis

L-Lizinas yra nepakeičiama amino rūgštis, kuri gali būti vartojama kaip nootropinis maisto papildas nerimui, ir dėmesio koncentracijai.

Iš vartotojų pusės yra ataskaitų, kuriuose teigiama, kad lizinas gali padėti esant stresui. Nėra pilnai suprantamas lizino veikimo mechanizmas kaip nootropinio papildo, tačiau tyrimai parodė galimai teigiamą naudą kognityvinėms funkcijoms palaikyti.

Yra kur kas daugiau žinomų studijų apie L-Lizino poveikį kūno sveikatai. Šis junginys yra pagrindinė amino rūgštis, būtina fiziologinėms funkcijoms.

Kadangi, šios amino rūgšties mūsų organizmas negamina, ją turime gauti iš maisto šaltinių ar maisto papildų. Turtingi šios amino rūgšties maisto šaltiniai; žirniai, pupos, lęšiai, riešutai, raudonoji mėsa, kiaušiniai, pienas, sūris, sardinės ir kiti baltyminiai maisto produktai.

Lizino trūkumas gali sukelti nuovargį, pykinimą, apetito sumažėjimą, galvos svaigimą, akių paraudimą, lėta augimą, anemiją ir net lytines disfunkcijas.

Lizinas yra ypač svarbus tinkamam fiziniam augimui ir taip pat karnitino gamybai, kuris yra atsakingas už riebalų konvertaciją į energiją ir sumažinant cholesterolio kiekį. Lizinas taip pat padeda organizmui įsisavinti kalcį ir vaidina svarbų  vaidmenį kolageno susidaryme.

Kolagenas – siūlo pavidalo baltymas, vienas svarbiausių atraminių tarpląstelinės medžiagos baltymų jungiamuosiuose audiniuose ir epitelinio audinio pamatinėje membranoje.

L-Lizino Poveikis

Tikslus šios amino rūgšties veikimo mechanizmas dar nėra iki galo ištirtas.

Žinoma, kad lizinas yra itin greito veikimo amino rūgštis, kuri yra absorbuojama per žarnyno traktą. Lizinas taip pat padeda pagerinti kalcio absorbaciją žarnyne.

Ši amino rūgštis, veikia kaip ribojantis agentas. Padeda virškinti maistiminius baltymus. Lizinas taip pat gali padėti blokuoti tam tikrus lipoproteinus, ypač mažo tankio lipoproteinų veiksmus.

Tai yra labai svarbu, kadangi normaliai veikdamos šios medžiagos didina kraujospudį, gali sukelti insultą ar širdies priepuolius.

Lizino Nauda

Lizinas yra labai svarbus sveikai odos ir kaulų priežiūrai. Yra nustatyta, kad lizinas skatina normalų augimą ir vystimąsi, dėl didinamo kolageno susidarymo.

Taip pat šis veiksmas skatina jungiamojo audinio, sausgyslių ir kremzlių susidarymą. Kaulų sveikatą taip pat remia lizinas, didinant kalcio absorbaciją. Taip pat padeda išvengti osteoporozės ir kai kuriais atvėjais užkirsti kelią kaulų tankio sumažėjimui.

Ši amino rūgštis taip pat padeda palaikyti ir visą skalę kitų procesų ir funkcijų organizme. Tai apima proteino gamybos palaikymą, fermentų, antikūnų ir hormonų gamybą. Kaip ir minėra aukščiau, lizinas padeda konvertuoti riebalus į energiją, dėl ko gali sumažėti antsvoris, ši amino rūgštis yra efektyvi metant svorį.

Įdomu tai, kad lizinas gali būti labai naudingas auginant raumenis. Tai yra ypač aktualu kultūristams, vartoti šią amino rūgštį su kitomis amino rūgštimis, pavyzdžiui L-Argininu, ir L-Karnitinu.

Lizino veiksmingumas buvo įrodytas gydant prieš uždegimines ligas. Jis yra naudojamas gydant herpes virusui, pūslelinei, ŽPV, ir kitoms infekcijoms.

Lizino Vartojimas

Rekomenduojama lizino porcija priklauso nuo priežasties, dėl kurios jūs norite vartoti šią amino rūgštį. Žmonėms nuo 13-os metų, su gera organizmo sveikata reikalinga 12mg/kg porcija. (Skaičiuojama – 12 mg / vienam kūno kilogramui)

Žmonėms, naudojantiems šį papildą gydant herpes virusą ar kitas panašaus tipo infekcijas, turėtumėt apsvarstyti didesnes šios amino rūgšties porcijas. Lizino porcijos turėtų prasidėti nuo 3g – 9g per dieną, vartojama kelis kartus.

Galimi Lizino Šalutiniai Poveikiai

Viena iš problemų vartojant Liziną yra per didelis jo vartojimas. Lizinas taip pat gali blogai reaguoti su L-Argininu. Didelėmis dozėmis, jis gali sukelti L-Arginino trūkumą, taip pat gali sukelti tulžies pūslės akmenligę, padidėjusį cholesterolio kiekį. Nors papildas paprastai yra saugus ir gerai toleruojamas, pabandykite likti prie rekomenduojamų porcijų, siekiant išvengti šių šalutinių poveikių.  Nėščioms moterims derėtų vengti šio papildo, prieš tai nepasikonsultavus su savo šeimos gydytoju.

Apžvalga

Lizinas gali būti efektyvus maisto papildas įvairioms kūno funkcijoms stiprinti, taip pat kaip ir kognityvinis stipriklis.

Parašykite komentarą

0
Jūsų krepšelis
Jūsų krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę

menu