Kaip veikia L-Argininas ? Nauda, Vartojimas, Poveikis

Ar L-argininas veikia įvairių sveikatos būklių gydymui?

Taip, kliniškai įrodyta, kad L-Argininas gali suteikti daug naudos sveikatai. Pavyzdžiui, jėgos sportininkai palankiai vertina L-argininą, nes jis yra NO (azoto oksido) pirmtakas.

Žinoma, kad azoto oksidas atpalaiduoja endotelį, kraujagyslių vidinį pamušalą, leidžiantį jiems atsipalaiduoti ir išsiplėsti.

Šis išsiplėtimas leidžia gerinti kraujotaką visame kūne, be jokio kraujospūdžio padidėjimo.

Sportininkams tai reiškia, kad jų raumenys gali gauti daugiau deguonies, maistinių medžiagų ir baltymų prieš treniruotes, jų metu ir po jų. Manoma, kad tai padidina raumenų dydį ir jų stiprumą.

Be to, ilgalaikis “užpumpavimo” NO poveikis padidina raumenų gijimą po treniruočių.

Įrodyta, kad L-argininas teikia šias ir kitas naudas, pagerina bendrą sveikatą, greitesnis atsistatymas po traumų ir pagerina sportinę veiklą.

Kaip veikia L-Argininas ?

Daugelis gydytojų naudoja L-arginino papildų naudą klinikinėje aplinkoje.

Chirurgai remiasi tuo, kad azoto monoksido pirmtakas sukelia vazodilataciją, todėl chirurginėse procedūrose užtikrinamas pakankamas kraujo kiekis.

Daugeliui pacientų anestezijos sedacinis poveikis silpniems širdies raumenims sukelia sunkumų, kad kraujas būtų veiksmingas.

Taip pat L-argininas paprastai skiriamas siekiant užkirsti kelią raumenų išsekimui, kai pacientams po chirurginės operacijos praeina ilgas atsistatymo laikotarpis.

Tikimasi, kad L-argininas naudingas visiems toliau išvardytiems veiksniams:

 • Sumažėjęs krūtinės skausmas, susijęs su angina ir (arba) periferinės arterijos liga;
 • Stiprinti imuninės sistemos veikimą;
 • Mažėja erekcijos disfunkcijos simptomai;
 • Gydymo vyrų ir moterų nevaisingumą;
 • Padidėjęs lytinis potraukis;
 • Gydymo hipertenzija;
 • Sumažėja inkstų uždegimas;
 • Sumažėja gijimo laikas po operacijos ir sporto treniruotės;
 • Reguliuojamas karbamido ciklas ir padeda pašalinti kenksmingus chemikalus, pvz., Amoniaką;

L-Argininas randamas maiste:

L-argininas yra bendra sudedamoji dalis daugelyje maisto produktų, įskaitant:

 • Raudona mėsa, paukščiai ir įvairios žuvų rūšys;
 • Kukurūzai;
 • Kviečių gemalai ir avižos;
 • Įvairūs riešutai ir sėklos;
 • Grikiai, laukiniai ryžiai ir įvairūs pluošto grūdai;
 • Įvairūs pieno produktai;
 • Neapdorotas šokoladas

L-Argininas veikia ir kitas sveikatos sąlygas

L-argininas vis dar yra populiarus visame pasaulyje tyrimų tikslais.

Šiuo metu atliekami tyrimai dėl L-arginino ir jo vaidmens dėl vėžio simptomų, hipertenzijos, II tipo cukrinio diabeto, insulto, nutukimo, nudegimų, traumų, peršalimo, demencijos ir daug daugiau.

Nors šiuo metu nebuvo atlikta pakankamai klinikinių tyrimų siekiant galutinai nustatyti kokias nors specifines L-arginino vartojimo šiose sąlygose gaires, yra pakankamai klinikinių įrodymų, kurie pateisina tolesnius tyrimus.

L-Arginino vartojimas ir dozavimas

Šiuo metu nėra oficialiai rekomenduojamos dozės L-arginino papildams.

Kadangi yra daug galimų jo vartojimo būdų, dozavimo pasiūlymai labai skiriasi priklausomai nuo šaltinio ir jo

vartojimo priežasties.

Skirtinguose klinikiniuose tyrimuose buvo patikrintos skirtingos sveikatos būklės žmonės. Nustatyta, kad L-argininas veikia nuo 3 iki 18 g per parą.

Kadangi suaugę žmonės sugeba sintetinti savo L-argininą ir gauti jį iš įvairių maisto šaltinių, trūkumai yra gana reti. Kai atsiranda trūkumas, gali sumažėti lytinis potraukis, vaisingumas ir spermatozoidų skaičius.

Tačiau terapinės dozės iš komercinių L-arginino papildų gali paskatinti sveikatą taip, kaip apsaugoti nuo trūkumo. Papildai yra miltelių ir tablečių formų įvairaus stiprumo.

Vidutinė dozė, kurią reikia apsvarstyti, būtų nuo 2 iki 3 gramų tris kartus per dieną. Ilgalaikio L-arginino papildų poveikis nėra aiškus; Taigi apsvarstykite naudojimo apribojimą 8 savaičių laikotarpiu, prieš nutraukdami vartojimą kelias savaites.

Ar L-Argininas saugus ?

L-argininas yra viena iš dvidešimt labiausiai gausių amino rūgščių. Mūsų kūnai remiasi tam tikrais biologiniais tikslais ir dažniausiai yra labai gerai toleruojami, kai jie naudojami kaip papildas.

Tačiau, kadangi jis yra azoto monoksido pirmtakas, kuris sukelia generalizuotą vazodilataciją, jis nerekomenduojamas žmonėms, kurių būklė yra tokia:

 • Vėžys, kepenų liga ar inkstų sutrikimai;
 • Pjautuvo ląstelių anemija ar kraujavimo sutrikimai;
 • Astma ir / ar alergija;
 • Žemas kraujospūdis;
 • Didelės dozės buvo susijusios su trumpalaikiais virškinimo sutrikimais, tokiais kaip viduriavimas.

Be to, L-arginino papildai gali neigiamai sąveikauti su antihipertenziniais vaistiniais preparatais. Jis taip pat galėtų sąveikauti su vaistais nuo erekcijos disfunkcijos, nevaisingumo, gimstamumo kontrolės, kraujo retinimo, rėmens, rūgšties refliukso ligos, aukšto kraujospūdžio ir (arba) skausmo sumažinimo.

Prieš pradėdami vartoti L-argininą, visada pasitarkite su savo gydytoju. Nors įrodyta, kad L-argininas veikia siekiant suteikti daug naudos sveikatai, rezultatai gali skirtis nuo žmogaus organizmo savybių.

Tie, kurie jį naudoja raumenų auginimui, turėtų taikyti visą svorio augunimo ir dietos programą, skirtą raumenų masės padidinimui.

Parašykite komentarą

0
Jūsų krepšelis
Jūsų krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę

menu