Kaip Pagerinti Atmintį – Patarimai Ir Gudrybės Geresnei Atminčiai

1. Kaip Pagerinti Atmintį  – Patarimai Norint Turėti Geresnę Atmintį

kaip pagerinti atmintį? Tokį klausimą užduoda daugelis, o ypač studentai, kurie sunkių studijų metu siekia maksimaliai pagerinti atmintį, prisiminti reikiamą informaciją. Čia pateiksime naudingos informacijos kaip pagerinti atmintį. Pateiksime bendrąją informaciją apie ilgalaikę, trumpalaikę atmintis, kaip pagerinti atmintį naudojant tam tikras technikas, metodus ir triukus.

Kai kurie žmonės nesunkiai gali atsiminti įvairius vardus ir faktus, tačiau yra daugybė atminties gerinimo patarimų, kuriais galima pasiremti norint šį procesą dar labiau palengvinti.
Atmintis yra tai, kai smegenys gali saugoti bei grąžinti įvairiausią informaciją tiek trumpam, tiek ilgam laikotarpiui.
Atminties procesas prasideda tada, kai išorės dirgikliai pradeda veikti ir komunikuoja su smegenimis chemiškai. Specialūs hormonai, kuriuos sukuria mūsų kūnas ir kuriuos gauname iš įvairių maisto produktų, palengvina dirgiklių komunikaciją su smegenimis.
Bėgant laikui, pranešimai, kurie per sinapsus yra siunčiami iš neurono į neuroną, sukuria fizinius modelius neurono audiniuose.
Sekantys, gerai žinomi, patarimai gali stipriai paspartinti atminties procesus. Dar atmintį pagerinti galima į savo mitybą pridedant tam tikrų natūralių priedų, kurie yra labai reikalingi Jūsų smegenims.
Peržvelgsime visus atminties gerinimo patarimus apačioje, pasiūlysime rekomendacijų, kokius natūralius produktus norint pagerinti atmintį pasirinkti geriausia.

 

2. Atminties gerinimo technika: susiejimas

Pačios moderniausios atminties gerinimo technikos reikalauja į darbą įjungti ir jūsų pojūčius, emocijas bei veiksmus, kurie reikalingi sukuriant asociacijas tarp skirtingų rūšių informacijos, kurią galėtumėte atsiminti vėliau.
Jūs galite panaudoti šiuos asmeninius ryšius, kad galėtumėte sukurti sąjungą su informaciją, kurią norite atsiminti. Susiejimas yra paprasta šio proceso forma, kur jūs sukuriate daugybę „nuorodų“, kurios veda nuo vieno įvykio prie kito.
Tarkime, jūs keliate klausimą kaip pagerinti atmintį, tai, kad aktyvus atminties gerinimo ingredientas juodajame šokolade yra antioksidantas resveratrolis. Jūs galite sukurti nuorodas šiai informacijai tokia eilės tvarka: „Aš norėčiau pagerinti savo atmintį. Atminties formavimą gerinta antioksidantai. Puikus antioksidantas yra resveratrolis. Resveratrolis yra randamas šokolade. Juodasis šokoladas turi daugiausiai resveratrolio. Juodasis šokoladas gerina atmintį.“
Tai yra susiejimas – informacijos suskaldymas į daug dalių, kurios veda viena prie kitos. Kai pasirenkate šį atminties gerinimo kelią, nepamirškite pasinaudoti ir maisto produktais, kurie turi resveratrolio, kad pagerintumėte nervų ląstelių būklę ir paspartintumėte atminties gerinimo procesą.

 

3. Atminties gerinimo technika: istorijos

Metodas, kai pasitelkiama istorijos technika, apima veiksmus, kai įvairios informacijos detalės yra sujungiamos ir taip yra sukuriamas nuoseklus, susijęs pasakojimas. Kuo daugiau emocijų ir pojūčių jūs pridėsite į savo sukurtą istoriją – tuo lengviau ją atsiminsite.
Tarkime, jūs norite atsiminti ilgalaikės potenciacijos procesą, kitaip žinomą, kaip ilgalaikės atminties procesas. Jūs galite sau sukurti tokią istoriją:
„Mano smegenų dalyje, kuri yra vadinama hipokampas (lot. Hippocampus), įdomus cheminis procesas nuolat užima labai svarbią vietą bei per ilgą laiko tarpą padeda man prisiminti įvairius faktus. Viskas prasideda nuo dviejų neuronų, kurie vienas kitam siunčia pranešimus apie nutikimus, su kuriais susiduria mano penki pojūčiai kiekvieną dieną.“
„Informacija apie spalvas, kvapą bei daiktų vietą, vardus – visa informacija teikiama iš vienos smegenų dalies į kitą chemikalų pagalba, kuriuos sukuria mano smegenys. Kuo daugiau kartų tie patys chemikalai yra siunčiami per tuos pačius sinapsės „takus“, tuo tvirčiau informacija išsaugoma atmintyje.
„Kiti chemikalai, kaip Glutamatas ir Kalcis, padeda sutvirtinti tuos sinapsės „takus“, todėl kitąkart aš juos galėsiu atrasti daug lengviau.“
Šį paprastą paaiškinimą, kaip veikia ilgalaikė atmintis, yra žymiai lengviau atsiminti nei daug rimtų sudėtingų faktų – kuo asmeniškesnė istorija, tuo geriau.
Procesas, kurį ką tik apibūdinome, visų mūsų smegenyse vyksta nuolat. Tiesa, nervinis audinys privalo išlikti lankstus, tamprus ir augantis. Tokios kondicijos yra sukuriamos, kai yra gausu acetilcholino – mediatoriaus, kuris valdo nervų struktūros augimo ciklą. Acelticholino didinimas yra žinomas, kaip natūralus atminties maitintojas.

 

4. Atminties gerinimo triukas: vieta

Vietos atsiminimas yra triukai, kai tam tikra vietovė yra susiejama su kokiu nors faktu, kurį norite atsiminti. Asociacija tarp vietos ir fakto nebūtinai turi būti reali.
Tarkime, jūs norite atsiminti dopamino pavadinimą, o tai yra mediatorius, kuris sukuria tokius jausmus, kaip motyvacija bei psichinių sutrikimų nuojauta.
Šis triukas veiktų taip: „Ramiajame Vandenyne yra gausu dopamino.“ Tai yra absurdiškas teiginys, tačiau šis teiginys dabar Jums lengvai įstrigs į atmintį. Vietos atsiminimas sukuria galimybę pasinaudoti jau seniai žinoma informacija ir ją sujungti su nauja informacija.
Mūsų pavyzdyje, jūs jau atsimenate pavadinimą „Ramusis Vandenynas“ be jokių problemų. Taigi, žodis „dopaminas“ prisideda prie senų atsiminimų (ir prie kai kurių sinapsės takų).

 

5. Vienas geriausių atminties gerinimo būdų: mnemonika

Mnemonika – tai paprastas būdas geriau atsiminti teiginius, kai atsimenama pirmoji žodžio raidė ir ji susiejama su visu žodžiu. Tai yra itin naudingas būdas norint atsiminti pilnus sakinius. Šią techniką galima atlikti ir atvirkštine tvarka – sukuriamas sakinys ir tada, kiekvieno žodžio pirmoji raidė sakinyje sukuria dar vieną žodį sakinyje, kurį tikrai nesunkiai atsiminsite. Tarp visų atminties gerinimo technikų – mnemonika yra populiariausia.
Pavyzdžiui, jeigu norite atsiminti svarbaus neurochemikalo „acetilcholino“, turėtumėte susikurti štai tokį sakinį: „Aš Cituoju Elektros Talpą Ir Laukiu Cituojamo Hamleto Obuolių Laive Ir Noriu Obuolių“. Žinoma, gali būti ganėtinai sudėtinga atsiminti tokį sakinį, bet, su šiek tiek praktikos, net ir patys atrasite dar geresnių būdų, kaip sukurti logiškesnius sakinius.

 

6. Kaip pagerinti atmintį: Kablio metodas

Kablio metodo sistema susideda iš skaičių, kurie yra priskiriami žodžių grupelėms, kurios susyja su faktais, kuriuos norite prisiminti. Jums reikia atsiminti lengvą skaičių bei trumpų pavadinimų sąrašą ir tie „kodai“ primins jums didesnius ir svarbesnius faktus. Rimavimas taip pat yra dažnai naudojamas ir jo nauda tikrai pasiteisina.
Pavyzdžiui, jeigu norite atsiminti pavadinimą „Giminės medis, kuris yra naudojamas, kaip liaudies patarimas gerinant atmintį, Ginkgo Biloba“, turėtumėte pridėti skaičiuką 2 prie žodžio „medis“. Toliau, reikėtų sukurti ryšį tarp „medis“ ir „Ginkgo Biloba medis“. Dabar, kai tik pagalvosite apie skaičių „2 – medis“, jūs iškart atsiminsite Ginkgo Biloba. (Tai bus padaryti dar lengviau, jeigu naudojote pavadinimą „Ginkgo“ kur nors savo dienos rutinoje).

 

 

7. Mitybos svarba jūsų atminčiai

Visi anksčiau paminėti triukai gali būti labai naudingi norint atsiminti mažus informacijos kiekius kuo greičiau, pavyzdžiui, ruošiantis kokiam nors svarbiam egzaminui. Tačiau, norint pagerinti dari ir ilgalaikę atmintį, reikėtų susimąstyti apie tai, kaip reikėtų pagerinti mitybą norint gauti visas svarbiausias medžiagas smegenims.
Mes visus junginius, kurie yra skirti pagerinti pažinimo funkciją smegenyse, vadiname „nootropais“. Šie priedai stabilizuoja bendrą smegenų veiklą, leidžia lengviau susikoncentruoti, užtikriną psichinį stabilumą, pagerina nuotaiką ir tiek ilgalaikę, tiek trumpalaikę atmintį.
Kaip jau diskutuota aukščiau, nootropai, kurie padidina acetilcholino kiekį, yra puikus pasirinkimas pradžiai. Tokie priedai, kaip piracetamas sustiprina acetilcholino darbą gaminant sveikus nervinius audinius ir natūraliai sustiprina atmintį. Galų gale, tai gali būti patys efektyviausi atminties gerinimo patarimai iš visų.

Parašykite komentarą

0
Jūsų krepšelis
Jūsų krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę

menu