Ginkmedžio Ekstraktas – Vartojimas, Poveikis, Nauda

Ginkmedžio Ekstraktas arba Ginkgo Biloba

Daug laiko atgal, kol Ginkmedžio ekstraktas buvo atrastas kaip žinomas efektyvus papildas atminties gerinimui, mentaliniam aiškumui ir dėmesio koncentracijai gerinti, jis buvo naudojamas kaip panacėja.

Prieš tūkstančius metų, didingo Ginkgo Biloba medžio lapai buvo sumalami į miltelius, siekiant pakelti energijos lygį, kovoti su ausų ar akių infekcijomis, palengvinti astmos simptomus, didinti seksualinį potraukį, išgydyti bronchitą, sumažinti galvos svaigimą ar sumažinti skausmą raumenų-sanarių srityje.

Šis augalas buvo naudojamas senovės Kinijos kultūroje, buvo laikomas liaudies medicina, tačiau Ginkmedžio ekstrakto susidomėjimas kaip pažangaus kognityvinių funkcijų stipriklio, per pastaruosius kelis dešimtmečius lėmė išsamią mokslinių tyrimų seką, apie tai, kaip jis veikia.

Dabar mes jau žinome kaip veikia Ginkmedžio ekstraktas, jis skatina kraujotaką, slopina MAOs ir kovoja su grėsmėmis pavyzdžiui, neuroninių struktūrų pažeidimais. Štai kaip veikia ginkmedis, jo naudą galima gauti tik iš tinkamai apskaičiuotos porcijos.

 

Ginkmedžio Ekstraktas – Gyvas Iškastinis

Daugiau nei prieš 270 milijonų metų, pirmieji ginkmedžio medžiai buvo randami laukiniuose miškuose visame pasaulyje.

Šie 100 pėdų aukščio gigantai, turi garbanotus, vėduoklės formos lapus, kurių sudėtyje yra visi biologiškai aktyvūs junginiai, naudojami Ginko Biloba papilduose. Papildai, kurie yra pagaminti iš šio medžio sėklų, yra laikomi gana neefektyvūs.

Šio medžio rūšis laikoma pati seniausia gyvąją rūšimi žemės planetoje. Visos šio medžio giminės jau seniai išnykę, todėl šis medis dar geriau žinomas kaip gyvoji fosilija.

Šiuo metu, Ginkmedis auga tik “Zheilang ir Tian Mu Shan” regionuose, Kinijoje. Galbūt dėl tokių geografinių apribojimų, Ginkmedis naudojamas kaip medicinos pradininkas šiuose regionuose.

 

Kaip Veikia Ginkmedžio ekstraktas ?

Ginkmedžio ekstraktas veikia didindamas našumą – kraujo pratekėjimą į smegenis ir iš jų. Tai pasiekiama, kai ginkmedžio komponentai: ginkolidai, bilobalidai ir flavonoidai, reguliuoja kraujagyslių būklę gerinančių chemikalų, prostaciklinas ir tromboksaninas A2, stiprina venų sieneles.

Kai smegenys negauna pakankamai kraujo, gali atsirasti negalavimai, pavyzdžiui smegenų nepakankamumas. Ši sąlyga galiausiai veda prie daugelio sunkių nervų sistemos ligų, tokių kaip insultas. Per trumpą laiką, prasta kraujotaka smegenyse gali sukelti galvos skausmą, atminties pablogėjimą ir kitas kog.funkcijų disfunkcijas.

Ginkmedžio ekstraktas taip pat skatina gerą nervų sistemos kraujotaką, užkertant kelią kraujo krešuliams. Taip pat turi papildomos naudos organizmo būklei, pavyzdžiui kaip spengimas ausyje, kuris būdingas nuolat skambant dideliam garsui.

Sveikas smegenų audinys, bei gera psichinė koncentracija, taip pat gali būti ginkmedžio privalumas, dėl cholino šaltinio. Cholinas ir acetylcholinas yra sveikos nervų sistemos ir gerai veikiančių kognityvinių funkcijų pagrindas.

Taip pat, Ginkmedžio ekstraktas turi MAO slopinančias savybes. Lygiai tokias pačias, kaip receptiniai vaistai pavyzdžiui anti-depresantai. MAO slopinimas užtikrina, kad dopamino, seratonino ir nerepinefrino chemikalai smegenyse būtų tinkamai subalansuoti, siekiant gauti natūralios energijos, bei gerą dėmesio koncentraciją.

Galiausiai, ginkmedis dar žinomas kaip galingas antibakterinis ir antigrybelinis medikamentas. Ginkmedis atlieka audinių apsaugos vaidmenį nuo invazinių bakterijų ir grybelių formų.

 

Ginkmedžio Ekstraktas – Atminties Gerinimui

Ginkmedis užsitarnavo savo reputaciją kaip atminties gerinimo augalas. Jis suteikia galingą poveikį informacijos atsiminimui, skatina psichikos aplinką, kuri tampa aiški, skatina energingumą ir geresnę orientaciją. Glaudesnė cirkuliacija smegenyse skatina palankų klimatą sveikų audinių augimui ir komunikacijai.

Neuroplastika čia taip pat veiksnys, kurį lemia Ginkmedis, dėl padidėjusio acetylcholino kiekio. Šis veiksnys gali būti dar stipresnis, kai Ginkmedis yra kombinuojamas su kitais cholinono papildais. Jis veika kaip natūralus MAO inhibitorius, Ginkmedžio ekstraktas gerina psichinės energijos pojutį, atsikrato depresijos simptomų, išvalo smegenų ‘rūką’.

Buvo įrodyta, jog suaugusieji, gali aiškiau atsiminti faktus ar informaciją, aiškiau suformuluoti mintis, vartojant papildą Ginkmedžio ekstraktą. Teigiamą poveikį gali gauti ir jauni žmonės, pavyzdžiui kenčiantys nuo ADHD sutrikimo, Ginkmedžio ekstraktas gali padėti labiau kontroliuoti savo mintis.

Ir nors tipiškas nootropų vartotojas, nori sustiprinti ir taip sveikas smegenų funkcijas, Ginkmedį rekomenduojama vartoti turintiems ekstremalesnius psichikos sutrikimus pavyzdžiui, Alzheimerio ligą, ar chroniškus atminties sutrikimus.

Organizme vyksta geresnė cirkuliacija raumenyse, jų skausmas žymiai sumažėja ir didėja atletinis pajėgumas. Ginkmedis taip pat gali sumažinti bronchito simptomus, kvėpavimo takų sutrikimus. Daugelis moterų mano, kad Ginkmedis gali palengvinti PMS simptomus.

 

Ginkmedžio Ekstrakto Vartojimas

Ginkmedžio ekstrakto papildas oficialiai nėra patvirtintas FDA, dėl formalių tyrimų ir studijų trūkumo. Tačiau, nustatyta ,kad vartojant Ginkmedžio ekstraktą tarp 120 mg ir 600mg per parą, galima išvengti šalutinių poveikių.

Jei esate jautrus stimuliantams, pamažinkite porciją per pus net nedvėjodami. Jei norite labiau pastebimo poveikio, padidinkite porciją, pabandykite kelti porciją piramidės principu. Taip pat, ginkmedžio ekstraktą galima ir net rekomenduojama vartoti su kitais cholino šaltiniais. Cholino bitartratu, arba DMAE.

 

Galimi Ginkmedžio Ekstrakto Šalutiniai Poveikiai

Daugeliui žmonių Ginkmedžio ekstraktas yra labai toleruotinas papildas ir be šalutinių poveikių. Tačiau surašėme keletą galimų šalutinių poveikių:

  • Gali sukelti pykinimą
  • Galvos svaigimas
  • padažnėjęs širdies ritmas

tačiau šie reiškiniai yra labai reti ir laikini.

Tačiau yra vienas galimai sunkus šalutinis poveikis, jei vartosite Ginkmedžio sėklų formas. Junginys Ginkgotoxin (4-O-methoxypyridoxine) gali blokuoti GABA ir B grupės vitaminų poveikį ir sukelti traukulius.

Ginkmedžio ekstrakas yra pagamintas ne iš sėklų, jis yra gaminamas lapų pagrindu. Visada raskite patvirtinimą, kad perkate lapų pagrindo ekstraką, ne sėklų, siekiant išvengti šalutinio poveikio. Nerekomenduojama vartoti Ginkmedžio ekstrakto žmonėms ką tik po operacijų, nes gali sukelti pernelyg didelį kraujavimą.

Neščioms moterims ir vaikams taip pat patartina vengti Ginkmedžio papildų, šalutinis poveikis dar nėra iki galo ištirtas šiais atvėjais.

Parašykite komentarą

0
Jūsų krepšelis
Jūsų krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę

menu