GABA – Poveikis, Vartojimas, Nauda

GABA (gama-aminobutyrinė GABA) yra amino rūgštis, kuri gaminama smegenyse iš kitos amino rūgšties, vadinamos glutamatu ir vitaminu B6.

GABA laikomas pagrindiniu slopinančiu neuromediatoriu organizme. Pagrindinis GABA naudojimas yra subalansuoti kitas chemines medžiagas, hormonus ir netgi kitus neurotransmiterius, kurie gali sukelti pernelyg didelį kitų neurotransmiterių lygį.

Iš esmės, GABA yra smegenų cheminė medžiaga, kuri padeda nerviniams impulsams veiksmingiau komunikuoti tarpusavyje. GABA taip pat laikomas antiepileptiniu agentu, kurį organizmas naudoja endorfinams gaminti ir yra labai svarbus tinkamam smegenų funkcionavimui.

GABA Papildas

GABA papildų vartojimas yra neefektyvus dėl nootropinių priežasčių, nes šis junginys iš tiesų negali kirsti kraujo-smegenų-barjero, kai jis vartojamas per burną.

Jūsų smegenyse naudojamas GABA turi būti tiekiamas jūsų neuronuose arba kryžminamas per kraujo ir smegenų barjerą naudojant kitą mechanizmą.

Nepaisant to, daugelis maisto papildų vis dar turi GABA sudedamosiose dalyse kaip anti-nervingumo ingredientą. Nors ši strategija neveikia, yra daugybė GABAerginių papildų, galinčių sumažinti nerimą, pagerinti nuotaiką, skatinti geresnę miego kokybę ir užkirsti kelią stresui.

Nootropai tokie kaip Phenibut  gali kirsti kraujo-smegenų-barjerą ir padidinti GABA aktyvumą taip, kaip paprastos GABA kapsulės negali.

GABA Poveikis

Pagrindinis GABA neuromediatoriaus veikimo mechanizmas yra tai, kad jis jungiasi prie tam tikrų neurotransmiterių ir hormoninių receptorių vietų smegenyse.

Tai neleidžia smegenų receptoriams pernelyg daug stimuliuoti. Manoma, kad tai yra pagrindinis būdas padėti nuraminti smegenis ir parodyti anksiolitinį veikimo mechanizmą.

Kitas GABA veikimo mechanizmas yra panašaus principo veikimas kaip ir bet kurio kito neurotransmiterio. Tuo tikslu jis padeda nervams ir neuronams veiksmingiau komunikuoti tarpusavyje.

Kartu šie veiksmai yra susiję su daugeliu pažintinių funkcijų vykdymu, tokių kaip sustiprinta dėmesio koncentracija, ramesnė proto būsena ir geresnis darbingumas.

GABA Nauda

GABAerginiai papildai tokie kaip Picamilon ir Phenibut, pagrindinė jų nauda yra ta, kad jie tiesiogiai prisideda prie GABA receptoriaus išsiskyrimo.

GABA smegenyse gali veikti slopinančiai.

Per didelis jautrumas gali sukelti neramumo jausmą, dirglumą ir nemiga. Iš tiesų, nerimas yra būsena, kuriai būdinga pernelyg didelis neuronų aktyvumas.

Tyrimai rodo, kad didėjantis GABA receptoriaus lygis gali padėti susikaupti. Tai ypač aktualu žmonėms, sergantiems ADHD ar OCD.

Tai taip pat padeda ramiau sportuoti ir netgi sumažinti aukštą kraujospūdį kai kuriose situacijose. GABA gali net padėti sumažinti epilepsijos priepuolius ir veikti kaip natūralus skausmą malšinantis analgetikas.

Daugelis ekspertų mano, kad GABA maisto papildas yra natūralus riebalų degintojas. Vietoj to, kad veiktų kaip stimuliatorius (prisiminkite, kad šis papildas iš tiesų padeda sulėtinti dalykus, o ne pagreitina jų veikimą), jis padeda palaikyti hormonų gamybą, gaminančią raumenų masę.

Tai savo ruožtu sukuria didesnį termogeninį ar riebalinio sluoksnio deginimą kūne, nes raumens audinys yra daug labiau metaboliškai aktyvesnis negu riebalai, kuriuos jis pakeičia.

Taip pat manoma, kad iš tikrųjų padidėja žmogaus augimo hormonas, todėl raumenų audinys gali augti dar lengviau.

GABA Dozavimas

GABA dozavimas, kurį vartosite, priklausys nuo daugelio skirtingų veiksnių, įskaitant konkretaus papildo stiprumą ir priežastis jį vartoti.

Atminkite, kad naudojant GABA tabletes ar miltelius tiesiogiai nebus veiksnus, kad galėtų įtakoti jūsų nuotaiką, nes šis junginys negali patekti per kraujo-smegenų-barjerą.

Štai kodėl jūs turite naudoti vadinamuosius GABAerginius papildus, kad tiesiogiai padidintų šio neuromediatoriaus koncentraciją smegenyse.

Turėtumėte sužinoti daugiau apie skirtingus GABAerginius junginius, kad galėtumėte nustatyti, kas jums labiausiai tinka. Jei vartojate GABA-darinį Phenibut, standartinė dozė yra 500-1500 mg per parą.

Yra keletas atvejų, kai GABA papildai gali būti veiksmingi kitiems nepažinimo tikslams. Kultūristai ir kiti sportininkai naudos šį junginį raumenų augimo naudai.

Jei dėl šių priežasčių ketinate vartoti GABA, standartinė arba rekomenduojama dozė dar nenustatyta.

Porcija svyruoja nuo 500 mg iki 5 gramų kasdien. Daugeliui naudojimų bus sunaudota nuo 1 iki 3 gramų per dieną. Laikykitės dienos dozės padalijimo į kelias vienodas dalis, siekiant gauti maksimalią naudą iš GABA papildo.

Nevartokite jo su baltymų šaltiniais, nes jis gali turėti įtakos geram virškinimui ir absorbcijai.

GABA Šalutinis poveikis

Nėra žinoma kitų vaistų sąveika su GABA ir atrodo, kad ji yra labai saugi ir gerai toleruojama. Tačiau yra ir šalutinių poveikių. Tai apima pernelyg didelį atsipalaidavimą, todėl reikėtų vengti vairuoti transporto priemonę ar eksploatuojant sunkiąsias mašinas tokiomis sąlygomis.

Taip pat yra galimybė keisti širdies susitraukimų dažnį ir kvėpavimo būdus. Paprastai šie pokyčiai išnyks gana greitai.

Parašykite komentarą

0
Jūsų krepšelis
Jūsų krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę

menu