Eteriniai aliejai gali sustiprinti jausmus ir padėti atsiskleisti

eteriniai aliejai

Eteriniai aliejai sustiprins jausmų išraišką, padės jiems atsiskleisti.
Aktyvus gyvenimas, ilgas ir intensyvus darbas vis daugiau iš žmogaus pareikalauja jėgų ir energetinių išteklių.

Jei žmogus geba po sunkios darbo dienos ar patirto momentinio trumpo streso greitai atsigauti ir suvaldyti savo emocinę būseną, jis vėl su naujomis jėgomis ir džiaugsmu gali mėgautis gyvenimu, realizuodamas save darbe, kūryboje ar namuose.

Tačiau nuolatinis ir kasdieninis stresas pradeda kamuoti žmogų, atsiranda pagrindiniai nuovargio požymiai: irzlumas, tampa sunku susikaupti, išlaikyti dėmesį ir koncentraciją, sutrinka miego ritmas, prastėja gyvenimo kokybė ir santykis su artimaisiais.

Aromaterapija ir eteriniai aliejai jau nuo seno buvo naudojami siekiant stabilesnės žmogaus emocinės būsenos: geresnio miego, greitesnio atsipalaidavimo, žvalesnės nuotaikos.

Ramunėlių ir melisų arbatos būdavo pasirenkamos vakarais, o vaistažolių vonios naudojamos norint nuraminti mintis ir atkurti emocinę pusiausvyrą. Šiomis dienomis gan dažnai keliamas klausimas ar eteriniai aliejai iš tikrųjų turi teigiamą poveikį žmogaus savijautai.

Eterinių aliejų galia

Organinė aromaterapija ir tikri kvapai turi nepakartojamą poveikį žmogaus savijautai.

„Kvapas yra galingas instrumentas – trumpas aromatinių molekulių kvėptelėjimas iš karto gali pažadinti atsiminimus. Gero ilgo ir kieto miego metu stiprėja imunitetas, atsigauna nervinė sistema, ilsisi fizinis kūnas. Aromaterapija gali būti alternatyvi praktika norint gerai išsimiegoti, atsipalaiduoti ir sumažinti stresą.

Kokie kvapai padeda užmigti kankinant nemigai?

Galima išskirti penkis eterinius aliejus, kurie labiausiai gali pagerinti miegą ir sumažinti įtampą: tikrųjų levandų (Fine lavender – lot. k.), bergamočių (Citrus aurantium bergamia – lot.k.), kvapiųjų kanangų (Cananga odorata – lot.k.), kvapiųjų šalavijų (Salvia sclarea – lot. k.), jazminų (Jasminum officinale – lot. k.).

Labai daug tyrimų yra atliekama su levandų aliejumi vertinant jo įtaką žmogaus savijautai. Vienas iš tyrimų atskleidė, kad levandų aliejus padeda esant nemigai, stipriai atpalaiduoja ir mažina nerimą. Levandų aliejus žinomas augalas, istoriškai jis minimas daugiau nei prieš 2500 metų.

Egiptiečiai jį naudodavo balzamuodami mumijas ir kvepalams, senovės graikai – kovojant su nemiga ir esant nugaros skausmams. Levandų aliejus pasižymi raminamosiomis ir atpalaiduojamosiomis savybėmis su stipriu, saldžiu ir intensyviu aromatu. Kelis lašus levandų aliejaus sumaišius su druska ir paskleidus vonioje, pasidarysite nuostabią aromaterapinę vonią, po kurios miegas bus gilesnis ir kietesnis.

Ar yra kitų aliejų, kurie gali padėti esant nemigai, jei levandos yra ne pats maloniausiais kvapas?

Jei nusprendėte išbandyti eterinius aliejus, rekomenduojama pajausti jų kvapą. Kartais būna ir taip, kad žmogui, kuris nori išsimiegoti, labai nepatinka levandų kvapas, tokiu atveju galima pasirinkti kito augalo eterinį aliejų, turinčių panašias savybes.

Bergamočių aliejus turi lengvą pakylėjantį vaisinį kvapą. Jis ypatingai rekomenduojamas esant tamsiems, lietingiems vakarams, kada trūksta šviesos ir saulės. Su bergamočių eteriniu aliejumi yra atlikta daug studijų, kurios parodė, kad šio aliejaus pagalba galima sumažinti nerimą ir įtampą.

Kvapiųjų kanangų eterinis aliejus yra stiprus, saldus, intensyvus, gėlinis aromatas išgautas iš pietryčių Azijos žiedų augalų. Pasak kvapų ekspertės, šis augalas, išsiskiriantis moterišku šleifiniu kvapu, pasižymi afrodiziakinėmis savybėmis ir puikiausiai tinkantis po įtemptos darbo dienos. Šiuo aliejumi galima įmasažuoti kaklo sritį arba naudoti aromaterapinėms vonioms.

Kvapusis šalavijas – magija ir paslaptingomis istorijomis apipintas prieskoninis augalas. Šalavijų aliejus yra išgautas iš šio augalo lapų. Istoriniuose šaltiniuose šalavijų aliejus minimas kaip šventasis aliejus, naudojamas apeigų metu siekiant apsivalymo ir lengvesnės būsenos. Lotynų kalboje „salvia” reiškia sveikti, saugoti.

Aštraus ir intensyvaus skonio aliejus labai dera į draugystę kartu su levandų aliejumi. Šalavijų aliejų rekomenduoju rinktis, jei jaučiate stiprią įtampą, perdėtą nuotaikų svyravimą, vidines baimes ar nerimą, negalite užmigti.

Jazminų aliejus yra labai turtingas ir aromatingas kvapas, arabų ir persų kalboje žodis „yasamin” reiškia dievo dovana. Pasak kvapų ekspertės, jei rinksitės jazminų aliejų vakarui, turėsite šiltą, jausmingą, egzotinį kvapą su afrodiziakiniu prieskoniu. Aliejų su jazminais galime patepti pulsuojančias kūno vietas. Jis turi teigiamą įtaką miegui, pašalina pyktį ir neigiamas emocijas.

Labai įdomu, kad šis aliejus dar yra vadinamas “meilės aliejumi”, istoriniai šaltiniai teigia, kad pasitepus šiuo aliejumi sustiprėja meilės išraiška, atsiskleidžia jausmai, pakyla libido. Jazminų aliejus yra išgautas iš jazminų žiedų. Be abejonės, tai vakaro ir nakties aliejus, kuris puikiai dera su rožių, bergamočių ir kitais citrusinių vaisių aliejais.

Jei Jums – prasta nuotaika, jaučiate nerimą ir kankina nemiga, tai pirmiausia galima išbandyti aromaterapinę vonią. Šiltas vanduo, druskos ir kvapai atpalaiduos ir fizinį ir mentalinį kūną. Reikėtų pažymėti, kad aliejai nėra vaistinis preparatas, tad norimo efekto čia ir dabar iš karto galime ir negauti. Galbūt reikėtų aliejus panaudoti savaitę ar kiek ilgesnį laiką siekiant geresnio poveikio.

Straipsnio autorius: moteris.lt

Parašykite komentarą

0
Jūsų krepšelis
Jūsų krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę

menu