D-Asparto-Rūgštis – Nauda Raumenų Augimui Ir Seksualinei Sveikatai

Tariama D-asparto rūgšties (DAA) nauda yra didesnė testosterono koncentracija, geresnė atmintis atmintis ir sumažėjusi širdies ir kraujagyslių sistemų ligų rizika.

DAA privalumai daugiausia grindžiami gamintojų teiginiais ir naudotojų atsiliepimais bei ekstrapoliuojami iš bendro amino rūgšties vaidmens žmogaus organizme.

DAA atlieka keletą biocheminių funkcijų žmogaus organizme. Vienas iš jo vaidmenų yra testosterono sintezė.

Buvo atliktas ribotas skaičius tyrimų, įrodančių, kad šis papildas gali padidinti testosterono kiekį vyrams, kurių kraujyje yra mažai testosterono. Tačiau jokie tyrimai neparodė naudos vyrams, kurių testosterono lygis yra normalus.

Iki šiol dar nebuvo surinkta daug duomenų apie DAA kaip papildą. Dauguma turimų tyrimų aptaria natūralų DAA vaidmenį organizme. Vadinasi, nepakanka mokslinių tyrimų norint nustatyti standartines gaires konkretiems tikslams skirtiems papildams.

D-asparto rūgšties privalumai gali būti efektyvesni vyrams su mažu testosterono lygiu. Šis papildas taip pat gali turėti naudos senyvo ir vyresnio amžiaus  žmonėms, nes DAA koncentracija organizme savaime mažėja, kai mes senėjame. Tačiau, norint nustatyti naudą ir veiksmingumo mastą, reikia daugiau tyrimų.

Kam Naudojama D-Asparto Rūgštis Organizme ?

DAA yra asparto rūgšties forma, viena iš 23 aminorūgščių, kuri sudaro baltymų komponentus. Aspartinė rūgštis yra nepakeičiama aminorūgštis, o tai reiškia, kad organizmas gali ją sintetinti ir žmonėms nereikia vartoti papildomų maisto produktų, kad būtų išlaikytas tinkamas lygis.

Dešimtojo dešimtmečio viduryje asparto rūgštis, ypač DAA, JAV rinkoje pasirodė kaip priedas.

DAA daugiausia naudojamas sportinei veiklai gerinti. Tai taip pat buvo susijusi su įvairiais kitais rezultatais, įskaitant:

  • Sumažėjančios širdies ir kraujagyslių sutrikimų rizikos veiksniai
  • Padidėjęs testosterono lygis
  • Padeda auginti liesą raumenų masę ir deginti riebalus
  • Stimuliuoja raumenų jėgos padidėjimą
  • Hormonų sintezės skatinimas
  • Padidėjęs vaisingumas ir spermatogenezės didinimas

Nėra daug klinikinių įrodymų, kad būtų galima pagrįsti daugelį šių konkrečių atvejų. Riboto tyrimo apimtis yra preliminariais etapais.

DAA natūraliai egzistuoja žmogaus organizme, o šalutiniai reiškiniai greičiausiai bus susiję su DAA koncentracijos padidėjimu. Paprastai, DAA yra gerai toleruojamas trumpalaikiam vartojimui.

D-Asparto Rūgšties Nauda Testosteronui

DAA kartais vartojamas testosterono lygiui ir kitiems vyriškiems lytiniams hormonams padidinti.

Jungtinėse Amerikos Valstijose daugiau kaip trys procentai vyrų vyresnių nei 40 metų, naudoja bent vieną testosterono tipo pakaitinę terapiją (TRT). TRT gali apimti injekcijas, tabletes, transderminius pleistrus  ir kitus sintezuoto testosterono pateikimo būdus.

Didėjant papildų poreikiui, dažnai, kai kurios organizacijos įspėja ir gydytojus, ir pacientus apie riziką, kurią TRT gali sukelti širdies sveikatai. “Health Canada” išleido tokį perspėjimą 2014 m. Su TRT susijusi rizika ieškojo alternatyvų.

Didėja susidomėjimas alternatyviais testosterono lygį didinančiais papildais. D-asparto rūgštis žmogaus organizme naudojama testosterono sintezei paremti. Manoma, kad tai įvyksta per grandininę reakciją, kuri prasideda nuo DAA signalizacijos veikimo hipofizės priekinėje srityje.

Dėl to padidėja gonadotropino išsiskyrimo hormonas (GnRH). Šis GnRH sintezės padidėjimas lemia liuteinizuojančio hormono (LH), prolaktino išskyrimo faktorių (PRF) ir folikulus stimuliuojančio hormono (FSH) sintezę ir išleidimą.

Šie hormonai yra transportuojami į sėklides per hipotalaminio hipofizio ir sėklidžių kelią. Kai jie patenka į sėklides, LH ir FSH veikia Leydigo ląstelėse (ląstelėse sėklides, skirtos testosterono gamybai), kad atitiktų testosterono sintezę.

Pažymėtina, kad DAA taip pat reikalauja transportuoti cholesterolį į mitochondrijas – energijos centrus – iš Leydig ląstelių, kad būtų palaikoma testosterono gamyba. DAA naudojamas transportuoti visą mitochondrinį cholesterolį visame kūne. Tai gali būti papildoma nauda energijos gamybai, tačiau reikia daugiau mokslinių tyrimų.

Preliminariuose tyrimuose, vartojant DAA, padidėjo testosterono lygis vyrams, tačiau ši nauda dažnai būna trumpalaikė. Nepaisant to, tyrėjai pastebėjo, kad testosterono aktyvumas padidėjo nuo 50 iki 100 procentų nuo pradinio lygio.

Ar Saugu Vartoti D-Asparto Rūgštį ?

Paprastai manoma, kad DAA yra gerai toleruojamas, nes natūraliai jis yra gaminamas žmogaus organizme. Tačiau yra mažai informacijos apie galimą šalutinį poveikį, kurį gali sukelti DAA papildo vartojimas dideliais kiekiais. Pranešus apie šalutinius poveikius, jie paprastai yra laikini ir lengvi. Pranešti šalutiniai poveikiai yra: skysčių susilaikymas, pykinimas, vėmimas ir galvos skausmas.

Optimalios DAA dozės nauda sveikatai skirsis priklausomai nuo asmens. Veiksniai, turintys įtakos optimalioms dozėms, yra dieta, vandens suvartojimas, pratimų lygis, amžius, lytis, sveikatos būklė ir dar daugiau.

DAA papildai nerekomenduojama kai kurioms amžiaus grupėms, pvz., Nėščioms ar slaugančioms moterims; vėžio pacientams; asmenims su inkstų ligomis ar kepenų liga; arba vyrams su padidėjusia prostata.

Prieš vartodami DAA, svarbu pasikonsultuoti su gydytoju apie D-asparto rūgšties saugumą ir veiksmingumą. Gydytojas gali papasakoti daugiau apie D-asparto rūgšties privalumus ir tai, ar šis papildas jums tinka.

Parašykite komentarą

0
Jūsų krepšelis
Jūsų krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę

menu