Citicoline – Nauda, Poveikis, Vartojimas

Citicoline – Maisto Papildas Smegenų Veiklai

Citicoline – (CDP Choline, cytidine diphosphate-choline) – yra vienas populiariausių papildų smegenų veiklai palaikyti, šis papildas yra žinomas dėl savo efektyvumo ir saugumo vartotojui.

Papildas gali pagerinti ne tik kognityvines funkcijas, bet ir bendrą smegenų veiklą, aprūpindamas svarbius neuromediatorius reikalingomis medžiagomis.

Citicoline gali padėti pagerinti keletą psichinių procesų, susijusių su atmintimi, mokymusi, loginiu mąstymu ir dėmesio koncentraciją.

Be to, tai yra puikus papildas į nootropinių papildų kombinacijas, savo ruožtu citicoline veikia sinergetiškai.

Taigi, kas yra tas Citicoline ir kaip jis veikia ? šiame straipsnyje supažindinsime su jo veikimo principu, šalutiniu poveikiu, ir nauda.

 

Kas Yra Citicoline ?

Citicolinas – maistinė medžiaga arba maisto papildas, natūraliai randama žmogaus kūne.

Tai yra vandenyje tirpus junginys, kas yra vertinama kaip didelis pliusas nootropiniam papildui. Citicoline yra esminis fosfatidilcholino sintezės tarpininkas.

 

Fosfatidilcholinas – yra pagrindinė sudedamoji dalis, smegenų audinio pilkoji medžiaga.

 

Papildas taip pat padeda sukurti visą skalę fosfolipidų, kurie yra esminiai komponentai ląstelių membranuose.

 

Fosfolipidai – lipidų klasei priklausančios medžiagos, sudarytos iš glicerolio, dviejų riebalų rūgščių molekulių ir fosfato grupės.

 

Citicoline pirmą kartą buvo sukurtas Japonijoje, buvo naudojamas kaip papildas greitesniam atsistatymui, žmonėms kurie patyrė tam tikros rūšies insultą. Taip pat šis papildas padėdavo pacientams, kenčiantiems nuo glaukomos.

Šis papildas ‘maitina’ nervus, taip pat pagerina kraujo apykaitą smegenyse.

 

Citicoline Nauda

Pagrindinis citicoline papildo privalumas, yra tas, kad papildas didina acetilcholino lygį smegenyse. Tai yra neuromediatorius, naudojamas neuronų tarpusavio komunikacijai, ir vaidina svarbų vaidmenį kuriant ir formuojant atmintį ir kitus kognityvinius procesus.

Informacijos prisiminimo greitis taip pat lieka pagerintas, dėl sinapsų plastiškumo. Vartojant citicoline, taip pat galite pastebėti bendrą smegenų metabolizmo pagerėjimą. Pagerėja kraujotaka, kuri padeda padidinti deguonies įsisavinimą ir gliukozės apykaitą.

Daugelis vartotojų atsiliepia, jog patiria geresnį protinį darbingumą, dėl padidėjusio psichinės energijos lygio. Tai veda prie dėmesio koncentracijos pagerėjimo, taip pat daugiau motyvacijos ir gyvybingumo.

Taip pat yra klinikinių tyrimų šio papildo. Citicolinas buvo naudojamas kaip smegenų kraujagyslių ligų, įvairių galvos traumų, įvairių kognityvinių sutrikimų gydymui, įskaitant demenciją ir su amžiumi susijusių kognityvinių pablogėjimų.

Yra tam tikrų mokslinių tyrimų, kurių pagrindu galima manyti, kad citicoline gali būti naudingas apsaugant neuronus nuo pažeidimų, pavyzdžiui, besaikio alchoholio vartojimo ir galvos smegenų traumų.
Taip pat buvo tyrimų, parenkant citicolino porcijas Alzheimerio ligos pacientams, dėl atminties praradimų.

 

Kaip Veikia Citicolinas ?

Pagrindinis citicolino veikimo mechanizmas yra cholino šaltinis.

Cholinas yra maistinė medžiaga panaši į B grupės vitaminą, cholinas yra būtina medžiaga, kad smegenys galėtų pagaminti acetilcholiną – neuromediatorių.

 

Kaip bebūtų, tačiau dauguma populiacijos negauna rekomenduojamo kiekio cholino, dėl jų sudarytos dietos. Cholino trūkumas gali sukelti rimtų psichinių sutrikimų, net jei trūkumas yra nedidelis.

Citicolinas gali būti efektyvus papildas didinant cholino kiekį Jūsų kraujyje, kas skatina acetilcholino gamybą. Įdomiausia tai, kad citicolinas gali itin efektyviai pagerinti protinį darbingumą,nei su kitais cholino šaltinio papildais.

Tai yra todėl, kad citicolinas yra biologiškai labiau prieinamas, ir arčiausias acetilcholino pirmtakas (prekursorius)

Po citicolino porcijos suvartojimo, junginys yra absorbuojamas į kraują gana greitai ir tuomet kerta kraujo-smegenų-barjerą, taip patenka į smegenis.

Du pagrindiniai papildo komponentai citidinas ir cholinas yra suskirstomi į dvi dalis ir plačiai plinta krauju. Kai junginiai tampa įtraukti į fosfolipidus, juos pradedama aktyvinti nenutrūkstamoje biosintezėje.

Šio proceso paveikti tampa ir kiti svarbūs neurotransmiteriai. Citicoline veikia kaip acetilcholino pirmtakas ir padeda pagerinti kognityvines funkcijas, per šį veiksmą.

Dopamino ir norepinefrino lygiai taip pat padidėja visoje CNS (centrinėje nervų sistemoje). Tai gali priversti vartotoją prie visiško streso ir nerimo sumažėjimo.

Citicolinas taip pat gali padėti apsaugoti smegenis. Tai atisinka dėl antioksidantų aktyvavimo. Tai padeda atsikratyti nuodų ir kitų toksinų iš smegenų, taip pagerindamas bendrą sveikatą.

 

Citicoline Šalutiniai Poveikiai:

Yra keletas lengvų šalutinių poveikių, kuriuos pranešė vartotojai. Kai kurie iš jų yra galvos skausmas, viduriavimas, pykinimas, nemiga ir kitos žarnyno problemos.

Dauguma šių šalutinių poveikių pasitaiko tada, kai citicolino porcija yra gana didelė ir viršyje rekomendacines normas. Laikydamiesi prie 500-2000mg porcijos per parą, turėtumėt išvengti šių šalutinių poveikių.

Daugelis vartotojų imasi kombinuoti citicoline papildą su kitais nootropais, dėl galvos skausmų, dėl galimai padidėjusio acetilchoino kiekio.

Parašykite komentarą

0
Jūsų krepšelis
Jūsų krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę

menu