Vitaminas B7 – Biotinas – Nauda, Poveikis, Vartojimas

Vitaminas B7 taip pat žinomas, kaip Biotinas ir anksčiau minėtas kaip vitaminas H arba kofermentas R.

Kaip ir kiti B grupės komplekso vitaminai, biotinas padeda organizmui gaminti energiją iš maisto produktų, išlaikyti nervų sistemos sveikatą ir suskaidyti riebalus ir amino rūgštis.

Biotinas taip pat svarbus sveikų nagų, odos ir plaukų priežiūrai. Taip pat būtina sveikai kepenų funkcijai. Nėštumo laikotarpiu biotinas yra labai svarbus embriono vystymuisi.

Nors žarnyno bakterijos gamina labai mažą biotino kiekį, žmonėms reikia daugiau nei tai, ko galima sintezuoti endogeniškai. Daugybė maisto produktų gali suteikti šio vitamino, tačiau kai kuriais atvejais maisto papildų vartojimas gali būti naudingas.

Šiame straipsnyje apžvelgiamas biotino vaidmuo organizme, tariama nauda sveikatai, biotino dietinių papildų vartojimas, taip pat rekomenduojamos paros dozės, sauga, galimi šalutiniai poveikiai ir galimos sąveikos su sveikatos būkle, vaistų, laboratorinių tyrimų.

 

Kam Vartojamas Biotinas ?

Pagal natūralių vaistų išsamią duomenų bazę (NMCD) biotino dietiniai papildai vartojami:

 • Biotino trūkumo, susijusio su nėštumu, prevencijai ir gydymui;
 • Kūdikystės seborėjiniam dermatitui;
 • Kartotiniui karboksilazės trūkumui;
 • Ilgalaikei parenteralinei mitybai;
 • Greitam svorio praradimui;
 • Nepakankama mityba;
 • Diabetui;

 

Biotinas taip pat vartojamas per burną, kad palengvėtų depresijos simptomai, trapūs nagai ir plaukų slinkimas. Manoma, kad tai yra naudinga stiprinti plaukus ir nagus ir yra bendras ingredientas kosmetikos gaminiuose odos sveikatai.

NMCD teigia, kad Biotinas taip pat buvo naudojamas kaip “plaukų priauginimo agentas, kurio koncentracija svyravo nuo 0,0001% iki 0,6% (19344).

LPI praneša, kad Biotinas taip pat naudojamas gydant į biotiną reaguojančias bazines ganglijos ligas. Tai yra bendras ar paveldimas sutrikimas, kuris paveikia tiamino pernešimą organizme. Biotinas taip pat tiriamas dėl jo poveikio asmenims turintiems funkcinę negalią, kuriems diagnozuojama išsėtinė sklerozė.

 

Biotino Nauda

NMCD nustato natūralius vaistus dėl jų efektyvumo specifinėse sveikatos būklėse, pagrįstoje nešališkai remiantis tyrimų duomenimis. Natūralūs vaistai gali būti vertinami kaip veiksmingi, tikėtini veiksmingi, galbūt veiksmingi, galbūt neefektyvūs, greičiausiai neefektyvūs arba nepakankami patikimi įrodymai.

NMCD vertina biotino papildus, kurie gali būti veiksmingi biotino trūkumo prevencijai ir gydymui.

Biotino papildai gali būti neefektyvūs seborėjinio dermatito pagerinimui kūdikystėje.

Visų kitų siūlomų biotino naudojimo būdų atveju NMCD teigia, kad šiuo metu nėra pakankamai patikimų įrodymų. Tai reiškia, kad reikia atlikti daugiau tyrimų, siekiant nustatyti, ar šis papildas yra tinkamas šioms sąlygoms.

Kai kurios biotino sąlygos buvo ištirtos:

 • Periferinė neuropatija;
 • Alopecija areata;
 • Trapūs nagai;
 • Diabetas;

Pasak “Examine.com”, šio vitamino vartojimas kaip maisto papildo gali būti naudingas tokiomis sąlygomis, kurios gali sukelti biotino trūkumą, įskaitant alkoholizmą, tam tikrų epilepsijos vaistų vartojimą ir žaliavinių kiaušinių baltymų perteklių.

Vis dėlto “Examine” teigia, kad kol kas nėra kitų įrodymų dėl kitų naudų žmogaus organizmui, išskyrus galimus kosmetikos ir grožio pranašumus, kuriems vis dar reikia daugiau tyrimų.

Jei planuojate naudoti biotino papildą tam tikrai sveikatos problemai spręsti, pirmiausia turėtumėte pasikonsultuoti su kvalifikuotu sveikatos priežiūros specialistu, kad nustatytumėte, ar šis produktas tinka jums.

 

Biotino Vartojimas Ir Dozavimas

LPI praneša šias “Adekvačios įsisavinimo gaires biotinui”, kurias nustato Medicinos instituto Maisto ir mitybos taryba:

 • 5 mikrogramai (mcg) per parą kūdikiams nuo 0 iki 6 mėnesių amžiaus;
 • 6 mkg / parą 7-12 mėnesių kūdikiams;
 • 8 mkg / parą vaikams nuo 1 iki 3 metų;
 • 12 mkg / parai vaikams nuo 4-8 metų;
 • 20 mkg / parai vaikams nuo 9 iki 13 metų;
 • 25 mikrogramai / dieną tiems, kurie yra 14-18 metų amžiaus;
 • 30 mikrogramų per dieną tiems, kurie 19 ir vyresni;
 • 30 mkg / parai visoms moterų amžių nėštumo metu;
 • 35 mkg per parą visoms moterims žindant kūdikiams;

 

Biotino Saugumas Ir Šalutinis Poveikis

Remiantis LPI, biotinas nėra toksiškas ir gerai toleruojamas dozėmis iki 5 mg per parą. Vienu tyrimu, kuriame dalyvavo žmonės, turintys įprastą biotino metabolizmą, dvejus metus buvo vartojamos 5 miligramo dozės per parą be jokio šalutinio poveikio.

Kitame tyrime paveldimų ligų pacientams buvo skiriama iki 200 mg per parą. Tai yra 7000 kartų didesnė už adekvačią dozę ir vis tiek nebuvo susijusi su neigiamu poveikiu.

Remiantis NMCD duomenimis, biotinas gali būti saugus, kai jis vartojamas per burną arba kosmetikos gaminiuose, esant 0,0001-0,6% koncentracijai.

Biotinas, vertinant galimai saugus, vartojamas į raumenis. Intramuskulines injekcijas reikia skirti tik gydytojo priežiūroje.

Biotinas gali būti saugus tinkamam oraliniam vartojimui vaikams ir moterims nėštumo ir žindymo laikotarpiu.

0
Jūsų krepšelis
Jūsų krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę

menu