Beta Alaninas – Nuovargiui Mažinti, Ištvermei Didinti

Beta alaninas yra pakeista neesminės amino rūgšties alanino forma. Žmogaus kūnas gali gaminti alaniną, kuris naudojamas baltymų biosintezei.

Beta-alaninas paprastai parduodamas kaip maisto papildas sportui. Jis dažniausiai naudojamas kultūristų ir kitų sportininkų, siekiant pagerinti fizinį krūvį ir padidinti raumenų masę. Jis taip pat naudojamas siekiant pagerinti fizinį funkcionavimą senyvo amžiaus žmonėms.

Beta-alaninas moksliškai vadinamas 3-aminopropanoine rūgštimi. Kartu su histidinu, jis sudaro dipeptido karnoziną. Karnozinas yra molekulė, kurią organizmas naudoja raupų audiniuose esančioms rūgštims. Karnozinas taip pat turi tam tikrų antioksidantų ir anti-senėjimo savybių.

 

Beta-alanino ir Karnozino Poveikis

Beta-alaninas yra įnešamas į raumenis, kur jis yra paverčiamas karnozinu. Karnozinas yra saugomas raumenyse, ypač II tipo raumenų skaidulose. Karnozinas išsiskiria į serumą, kai dieta ar kiti veiksniai lemia, kad organizmo pH lygis sumažės iki rūgštinio lygio.

Kai aptiktos rūgščios būsenos, karnozinas atpalaiduoja, kad pakoreguotų pH. Buferinga H + jonai yra pagrindinė karnozino funkcija organizme. Karnozinas taip pat suteikia sporto metu apsaugą nuo per didelės pieno rūgšties gamybos.

Karnozinas turi neuroprotektyvines savybes, kurios gali padėti gydyti ar užkirsti kelią autizmui. Be to, jis apsaugo nuo baltymų gliceracijos. AGE (pažangūs glikacidų galutiniai produktai) yra susiję su senėjimu ir diabeto komplikacijomis. Karnozinas taip pat padidina kalcio jautrumą susitraukiančiuose raumenyse.

 

Beta Alaninas vs. Karnozino Papildai

Beta-alanino prieinamumas lemia, kiek susintetinamas karnozinas. Tyrimai rodo, kad dietos papildymas beta-alaninu didina karnozino kiekį daugiau, nei dietos papildymas karnozinu. Taip yra todėl, kad beta-alaninas pasižymi didesniu biologinio prieinamumo laipsniu.

Naudojant beta-alaniną, siekiant padidinti karnozino saugojimą, labiausiai efektyvu, vartojant jį valgio metu. Per vieną 5 savaičių trukmės tyrimą sveikiems suaugusiesiems asmenims per parą buvo skiriama 4,8 mg beta-alanino dozės.

Karnozino kiekis raumenyse išaugo 64% Valgant maistą. Karnozinas buvo padidintas tik 41% grupėje, kuri gavo dozę tarp valgio.

 

Beta Alaninas Raumenų Ištvermei

Raumenų ištvermė gali būti apibrėžiama kaip raumenų audinio gebėjimas nuolat “pasireikšti” pasitelkiant greitesnius judesių pasikartojimus. Klinikinių tyrimų metu, kai padidėja raumenų ištvermė, manoma, kad dėl priežasčių atsiranda antifatacijos poveikis. Tyrimai rodo, kad beta-alanino papildai didina raumenų ištvermę.

Beta-alaninas taip pat gali padėti pagerinti vidutinio ir didelio intensyvumo širdies ir kraujagyslių sistemos pajėgumą. Maisto papildymas beta-alaninu pagerina sportinį pajėgumą per 1-4 minučių intervalu.

 

Beta Alaninas ir Nuovargis

Nuovargis gali būti apibrėžiamas kaip lėtinis psichinės ir (arba) fizinės energijos trūkumas. Dėl įvairių priežasčių gyvybingumas atrodo ribotas, o motyvacija gali būti trūkstama. Naudoti stimuliantus, tokius kaip kofeinas ir kokainas, nerekomenduojamas kaip ilgalaikis požiūris į kovą su nuovargiu.

Tačiau tam tikros natūralios medžiagos, tokios kaip beta-alaninas, CoQ10 ir Ganoderma lucidum (reishi grybai), gali padėti natūraliai ir saugiai įveikti nuovargį.

Trumpalaikis peroralinis beta-alanino vartojimas buvo susijęs su padidėjusiu treniruočių kiekiu ir sumažėjusiu subjektyviu nuovargio pojūčiu.

Viename tyrime, kuriame dalyvavo dvidešimt koledžų futbolo žaidėjų, buvo naudojamos 4,5 gramos paros dozės. Pasibaigus šiam 30 dienų bandymui, pastebimai pagerėjo “bench press” pratimas. Žaidėjai taip pat pranešė apie subjektyvų nuovargio sumažėjimą.

 

Beta Alaninas ir Liesa Raumenų Masė

Liesą raumenų masę galima apibrėžti kaip bendrą kūno masę, atėmus riebalų masę. Ši masė susideda iš raumenų audinio, energijos kaupimo, kaulų, organų, smegenų ir vandens kiekio.

Manoma, kad smegenys, kaulai ir organai dažnai nesikeičia, raumenų, glikogeno laikymo ir vandens kiekio pokyčiai atsiranda dėl liesos raumenų masės pokyčių.

Beta-alaninas, atrodo, pagerina veikimą ir greitai skatina greitos liekamosios masės kaupimąsi, ypač sportininkuose kurie turi ilgametę patirtį.

 

 

Beta Alaninas ir Kreatinas

Kreatinas yra molekulė, žinoma dėl savo gebėjimo greitai sukurti adenozino trifosfatą (ATP); Pagrindinė kūno energijos valiuta. Padidėjęs ATP palaiko mobilųjį veikimą keliais lygmenimis.

Kreatinas naudojamas pagerinti veikimo veiksnius ir apsaugoti neurodegeneraciją. Beta-alaninas gerai veikia kartu su kreatinu; potencialiai pridedant savo sporto našumo didinimo poveikį.

 

Beta Alaninas ir Taurinas

Tai mitas, kad taurinas yra buliaus šlapimas. Tai iš tikrųjų yra organinė, sieros turintis molekulė, kuri dažniausiai randama maisto produktuose. Mėsos produktai yra didžiausi taurino šaltiniai.

Tarp jo naudos taurinas padeda sumažinti raumenų mėšlungį, ypač kai jis sukelia riebalų deginimo medžiagų, tokių kaip efedrinas.

Teoriškai beta-alaninas ir taurinas gali konkuruoti dėl įsisavinimo. Šios dvi medžiagos atrodo prieštaringos, tačiau tyrimai šiuo metu yra neapibrėžti. Taurino ir beta-alanino vartojimas gali sumažinti šių medžiagų veiksmingumą.

 

Beta Alaninas ir Natrio Bikarbonatas

Natrio bikarbonatas yra geriau žinomas kaip soda. Taip pat buvo ištirtas jo potencialas, kad buferis H + jonus organizme. Jo veikimo mechanizmai šiuo atžvilgiu yra panašūs į beta-alanino.

Manoma, kad abi medžiagos sukelia antitifeidinį poveikį. Susiejimas gali padidinti jų farmakologinį poveikį.

 

Beta Alanino Saugumas

Beta-alaninas vertinamas kaip galimai saugus vartojant jį peroraliai ir tinkamai. 2,4 gramos paros dozės buvo saugiai vartotos 90 dienų tiems, kurie sulaukė 55 metų. Jaunesni suaugusieji per 10 savaičių vartojo 6,4 g per parą be šalutinio poveikio.

Nėra žinoma sąveika tarp beta-alanino ir ligų, vaistų, maisto produktų, laboratorinių tyrimų ar vaistažolių papildų.

Parašykite komentarą

0
Jūsų krepšelis
Jūsų krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę

menu