Ashwagandha Augalas – Papildai Geresnei nuotaikai ir streso mažinimui

Ashwagandha yra visžalis krūmas, augantis Indijoje, Viduriniuose Rytuose ir Afrikos dalyse. Ašvagandos šaknys ir raudonai raudoni vaisiai šimtus metų buvo naudojami medicinos tikslams.

Žolelė dar vadinama indišku ženšeniu arba žiemine vyšnia. Pavadinimas ashwagandha apibūdina jo šaknies (kaip arklio) kvapą. Pagal apibrėžimą ašva reiškia žirgą.

Žolė laikoma viena iš svarbiausių žolelių ajurvedinės medicinos sistemoje – sveikatos priežiūros praktikoje, kuri Indijoje prasidėjo daugiau nei prieš 3000 metų.

Svarbi informacija:

  • Iki šiol perspektyvūs ashwagandha naudos sveikatai tyrimai daugiausia buvo atlikti su gyvūnais.
  • Nėščios moterys turėtų vengti naudoti ashwagandha, nes tai gali sukelti ankstyvą gimdymą.
  • Žolė gali būti naudinga sergant tam tikrais vėžiais, Alzhaimerio liga ir sergant nerimu, tačiau reikia daugiau tyrimų.

 

Ashwagandha poveikis

Nors tikslūs šio papildo veiksmų mechanizmai vis dar nėra visiškai suprantami, mokslininkai teigia, kad Ashwagandha žolelių ekstraktas veikia kaip galingas antioksidantas.

Yra žinoma, kad veiklioji medžiaga išlaisvina radikalus ir pašalina juos iš visų kūno dalių, įskaitant smegenis ir pagrindinius organus. Tai, savo ruožtu, padeda sumažinti oksidacinio streso ir žalą, kuri gali atsirasti organizme.

Tyrimai taip pat parodė, kad Ashwagandha augalo šaknies ekstraktas taip pat padidina makrofagų imuninių ląstelių gebėjimą sunaikinti patogenus.

Papildomi tyrimai rodo, kad Ashwagandha turi daug antimikrobinių savybių. Tai apima gebėjimą neutralizuoti ar net sunaikinti kenksmingas bakterijas, tokias kaip Salmonella, susijusias su apsinuodijimu maistu.

Pranešama, kad dauguma Ashwagandha farmakologinio aktyvumo ir padarinių yra gaunami iš dviejų pagrindinių ingredientų, žinomų kaip ananolidai su aferinu A ir suanolidu D.

 

Ashwagandhos galima nauda

Yra nustatyta didelė dalis naudos, gaunama iš “Ashwagandha” papildo vartojimo. Kaip galingas antioksidantas, jis tikrai gali užtikrinti didesnę apsaugą imuninei sistemai. Tai turėtų padėti užkirsti kelią infekcijoms, uždegimams ir apskritai pagerinti jūsų sveikatą bei skatinti homeostazę organizme.

Taip pat žinoma, kad Ashwagandha suteikia priešuždegiminių ir anti-malarialių pranašumų, kartu su cukraus kiekio kraujyje stabilizavimu ir sumažėjusiu cholesterolio kiekiu.

Tyrėjai taip pat pažymėjo šį papildą už jo gebėjimą padėti ramiai ir atsipalaiduoti tiek kūnui, tiek protui. Ji turi miego ir atsipalaidavimo indukuojančių savybių, panašių į galingą aminorūgštį ir neuromediatorių GABA.

Papildomi tyrimai parodė, kad šis augalas yra veiksmingas gerinant atmintį, mokymosi pajėgumus ir gerinant reakcijos laiką.

Kaip ląstelių saugotojas, Ashwagandha turi dar daugiau privalumų. Vienas konkretus poveikis yra gebėjimas sumažinti smegenų ląstelių degeneraciją, kuri gali pasirodyti esanti efektyvi, pradedant tokioms ligoms kaip Alzhaimerio, Parkinsono ligos, demencija ir su amžiumi susijęs pažinimo sutrikimas.

 

Ashwagandha dozavimas:

Visuotinai priimtina Ashwagandha dozė yra nuo 500 iki 1000 mg iki dviejų kartų per dieną. Žinoma, tai taip pat priklauso nuo papildo vartojimo priežasčių ir tikslo. Pavyzdžiui, žmonės, kurie kenčia nuo nemigos ir nerimo, turėtų apsvarstyti galimybę įmaišyti arbatinį šaukštelį  Ashwagandha miltelių į šilto arba karšto pieno puodelį prieš miegą.

Šis papildas parduodamas keliomis skirtingomis formomis. Miltelių formos yra greičiausiai efektyviausios, tačiau yra ir kapsulių bei tinktūros. Tiesą sakant, greičiausiai yra keletas kitų papildų, kurių sudėtyje yra tam tikras kiekis Ashwagandha. Būtinai raskite kokybišką šaltinį su aukštu grynumu, kad atitiktumėte jūsų poreikius.

 

Ashwagandha šalutinis poveikis:

Nors šis papildas paprastai yra labai gerai toleruojamas ir laikomas saugiu naudoti sveikiems suaugusiesiems, tačiau reikia atsižvelgti į keletą dalykų.

Pirma, įrodyta, kad šis priedas sukelia abortus tam tikrų gyvūnų tyrimų metu. Nors tai buvo tik labai didelių dozių vartojimas, tikriausiai geriausia, jei nėščios moterys vengtų vartoti šį papildą.

Taip pat yra tam tikrų įrodymų, leidžiančių manyti, kad priedas didina barciukraną vartojančių vaistų veiksmingumą.

Iš tikrųjų nėra jokio rimto šalutinio poveikio, kuris buvo pastebėtas “Ashwagandha” ekstrakte (be minėtų problemų).

Tačiau kai kuriems žmonėms gali būti, kad poveikis sukels mieguistumą. Šiuo atveju pabandykite mažinti dozę prieš nutraukdami vartojimą.

Kitas galimas šalutinis poveikis gali būti nerimas. Žinoma, tai daug priklauso nuo to, kas jį vartoja, ir į daugybę kitų veiksnių, pvz., Kitų priedų, kuriuos kombinuojate su Ashwagandha.

 

Apibendrinimas

Ashwagandha turi daugybę pažinimo funkcijų skatinimo galimybių, kurios galėtų padėti daugelyje skirtingų gyvenimo sričių. Tai daro didelį teigiamą poveikį sveikatai, ypač susijusi su smegenų ląstelių sveikata. Tyrimai parodė, kad ji yra veiksmingas atminties, mokymosi ir dėmesio koncentracijos gerinimui.

Galiausiai, ji suteikia daug nerimo mažinimo pranašumų ir gali turėti teigiamą poveikį asmenims, kurie kenčia nuo nuovargio, streso ar nuolatinių neigiamų minčių.

Parašykite komentarą

0
Jūsų krepšelis
Jūsų krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę

menu