Apetito Mažinimas – Kaip Tai Veikia ?

Jungtinių Valstijų ligų kontrolės centras (CDC) praneša, kad JAV yra daugiau nei trečdalis suaugusiųjų arba daugiau nei 79 milijonų žmonių yra nutukę.

Daugeliu atvejų antsvoris gali būti nesugebėjimas kontroliuoti apetito veiksnys. 

Priimant gyvenimo būdo pokyčius, tokius kaip sveiką mitybą ir reguliarius fizinius pratimus, yra svarbu svorio mažėjimui.

 

Nutukimas yra brangi ir dažna epidemiologinė būklė.

2008 m. Numatytos kasmetinės medicininės išlaidos nutukimui JAV buvo 147 milijardų JAV dolerių; nutukusių žmonių medicininės išlaidos buvo 1 429 JAV dolerių didesnės nei normalaus svorio žmonių.

Per pastarąjį dešimtmetį daug medicininių mokslinių tyrimų parodė, kad veiksniai, susiję su apetito kontrole, gali diktuoti, kaip sėkmingai žmogus praras svorį ir išliks formoje.

Šiuo atžvilgiu dietos tabletes, kurios padidina serotonino kiekį, gali padėti sumažinti apetitą ir kontroliuoti alkio potraukį.

Apetitą kontroliuoja keletas kūno chemikalų, įskaitant ghreliną, leptiną, GLP-1 ir hormonus, kurie stimuliuoja blauzdos nervą. Kita cheminė medžiaga, kuri atlieka svarbų vaidmenį reguliuojant apetitą, yra serotoninas. Tai yra ir hormonas, ir neurotransmiteris, kuris dalyvauja signalizuojant smegenis apie tai, kiek maisto yra.

Kai maistas yra lengvai prieinamas ir mes galime vartoti angliavandenius ir kitus gliukozės šaltinius, serotonino kiekis yra padidėjęs. Kai maistas yra menkas, serotonino kiekis sumažėja, ir mes galime pradėti piktybiškai vartoti angliavandenius ir kitus energetinius maisto šaltinius.

Serotonino dietos tabletes gali sugadinti smegenis galvodami, kad jums reikia valgyti mažiau maisto, taip skatinant svorio mažėjimą.

 

Kaip Veikia Serotoninas ?

Serotoninas, gaminamas šlaunikaulio smegenyse, yra “gerų jausmų” hormonas, pagamintas iš esminės amino rūgšties L-triptofano. Triptofanas pirmą kartą paverčiamas cheminiu tarpiniu junginiu 5-HTP, kurį vėliau galima paversti serotoninu (5-HT). Serotoninas yra naudojamas nervų sistemoje, norint reguliuoti miego ciklus, nuotaikas, žarnyno ir šlapimo pūslės funkciją bei apetitą.
Plačiau apie 5-HTP skaitykite: “5-HTP Vartojimas, poveikis”

Žmonėms, kuriems trūksta neuromediatoriaus serotonino, dažnai pasireiškia nerimu, depresija, nemiga, sutrikusiu vertinimu, drovumu, silpnumu ar nuovargiu, kompulsinis elgesys, dirglumas, apatija, bipolinis sutrikimas ir svorio prieaugis.

Sezoninis afektinis sutrikimas (SAD) yra uždegiminė depresija, kuri žiemos mėnesiais veikia daugiau nei 25 milijonus amerikiečių. Moterys yra dažniau paveiktos nei vyrai.

SAD sukelia nedidelis serotonino kiekis smegenyse. Žiemos tamsių dienų metu šviesos stoka gali sukelti serotonino trūkumą ir svorio padidėjimą. Dėl saulės spindulių serotonino gamyba didėja ir suteikia laimės jausmą, gerovę, pasitenkinimo ir apetito kontrolę.

 

Serotoninas ir Maisto Troškimas

Mažas serotonino kiekis yra susijęs su daugeliu klausimų, susijusių su svorio padidėjimu. Moksliniai tyrimai rodo, kad kai serotonino kiekis yra mažas, organizmas trokšta saldumynų ir angliavandenių.

Serotoninu išskiriantys smegenų neuronai veikia unikaliu būdu, nes išsiskyręs neuromediatorių kiekis iš dalies priklauso nuo maisto suvartojimo. Angliavandenių vartojimas sukelia serotonino išsiskyrimą.

Yra daug baltymingų maisto produktų, valgant baltymus nesukelia tokio paties serotonino išsiskyrimo. Tai gali būti susijusi su kitų amino rūgščių buvimu baltymuose, kuriuos konkuruoja su L-triptofanu, kad pasiektų smegenis per kraujo smegenų barjerą.

Intuityviai mes visi pripažįstame ryšį tarp nuotaikos ir maisto. Beveik visi turime “komfortiško” maisto, kurį valgydami atsakome į emocinius stimulus. Nors šie maisto produktai gali laikinai pagerinti nuotaikos ir energijos lygį, jiems dažnai būna “avarijos” laikotarpis, kai energijos yra mažai. Po to gali kilti noras valgyti daugiau angliavandenių turinčio maisto.

Svorio prieaugio ir nutukimo priežastis yra angliavandenių, kaip nuotaikos stiprintuvų, naudojimas. Šių norų atgaivinimas gali sukelti depresiją, apetito kontrolės praradimą, žemą savigarbą ir svorio padidėjimą.

 

Kaip Serotoninas Mažina Apetitą ?

Serotonino lygio svyravimai gali dramatiškai pakeisti elgesį. Ši cheminė medžiaga yra gamtos apetito slopinimo priemonė.

Be to, kad reguliuotų nuotaiką, serotoninas taip pat dalyvauja virškinimo procese ir reguliuoja raumenų susitraukimus, kurie perneša maistą per žarnyną.

Kai serotonino koncentracija yra didelė, ši cheminė medžiaga slopina apetito signalą, apriboja troškimą ir sukuria pasitenkinimo ir pilnumo jausmą, net jei skrandis yra tuščias.

Šis rezultatas yra sotumo jausmas, kai maisto yra mažiau. Daugelis pacientų, vartojančių serotonino papildų tabletes, praneša, kad maitinasi mažiau, net bandydami. Kai kuriuose tyrimuose asmenys, kuriems suteiktos serotonino dozės didinančios tabletės natūraliai sunaudojo mažiau kalorijų per parą be instruktažo keisti savo mitybos įpročius.

 

Naturalūs Būdai Kaip Pakelti Serotonino Lygį Svorio Metimui

Čia yra daug įvairių priežasčių, kodėl kai kuriems žmonėms serotonino kiekis yra žemesnis nei kiti. Serotonino trūkumą gali sukelti kofeino perteklius ir (arba) alkoholio vartojimas, rūkymas, lėtinis stresas, saulės spindulių poveikio trūkumas, mankštos trūkumas ir prasta mityba.

Veiksmingesnė serotonino koncentracija gali padėti normalizuoti serotonino kiekį, gerti daugiau vandens, keisti mitybą, praleisti daugiau laiko lauke natūralioje šviesoje ir daugiau miegoti. Galbūt norėsite pažvelgti į savo vitamino D vartojimą ir apsvarstyti galimybę naudoti aukštos kokybės multivitaminų papildus, nes daug vitaminų vaidina svarbų vaidmenį serotonino sintezėje.

Prieš naudodamiesi bet kokiu papildomu svorio mažinimu, pasitarkite su savo sveikatos priežiūros gydytoju, kad išvengtumėte nutukimo priežasties arba nenustatyto šalutinio poveikio. Jūs taip pat turėtumėte kreiptis į savo gydytoją apie sveikatos būklę ar bet kokius receptinius vaistus ar papildus, kuriuos galite vartoti, kurie gali neigiamai sąveikauti su serotoniną didinančiais papildais.

Vertinant jūsų dabartinį svorį, dietos istoriją, sveikatos būklę, gyvenimo būdą ir vaistų vartojimą, gydytojas galės dirbti su jumis, kad galėtumėte pasiūlyti dietos planą ir teisingą serotonino dietos tablečių formulavimą ir dozę, kad padėtumėte sėkmingai pasiekti svorio mažėjimo tikslą.

Parašykite komentarą

0
Jūsų krepšelis
Jūsų krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę

menu