Acetil L-Karnitinas (ALCAR) – Poveikis, Nauda, Vartojimas

Taip pat žinomas kaip ALCAR (trumpinys), yra acetilinto populiaraus sporto papildo L-Karnitino versija.

ALCAR yra svarbus daugeliui organizmo funkcijų, įskaitant energijos apykaitą ir atminties funkciją, taip pat gerina neuroplastiškumą.

Kaip modifikuota L-Karnitino versija, ALCAR yra daug aktyvesnis ir turi geresnį biologinį prieinamumą, taip pat metabolizuoja skirtingai.

Skirtingai nei L-Karnitinas, ALCAR yra laikomas nootropiniu papildu, tai reiškia ,kad ALCAR gali teigiamai paveikti smegenų funkcijas ir intelektą.

Daugelis žmonių vartoja ALCAR kaip kognityvinių funkcijų gerintoją, sako jog ALCAR gali pagerinti minčių aiškumą, taip pat atlikti protines užduotis daug lengviau nei įprastai.

 

ALCAR Poveikis:

Po to, kai ALCAR buvo suvartotas, nesvarbu ar miltelių ar kapsulių  pavidale, ALCAR yra absorbuojamas per žarnyno trakto kraujotakos sistemą.

Skirtingai nei daugelis kitų maisto papildų, ALCAR ištikrųjų pajėgus kirsti BBD (Blood-brain-barrier) ir patekti į centrinę nervų sistemą (CNS)

Iš  čia, ALCAR pradeda veikti kaip neuromediatoriaus acetilcholino pirmtakas.

Tai galingas smegenų chemikalas, kaip stipriai įtakojantis daugelį kognityvinių procesų smegenyse, tokių kaip: atminties formavimas, mokymosi gebėjimas, informacijos apdorojimas, dėmesio koncentracija.

Iš pradžių, ALCAR yra paverčiamas į vieną iš amino rūgščių – L-Karnitiną. Iš čia, acetilo komponentai nutrūksta ir suriša Coenzyme A sukuria acetil-COA. Tuomet ši medžiaga susijungia su laisvai plaukiojančiu cholinu, tuomet skaidomas kitu fermentiniu procesu, kurio metu yra paverčiamas į acetilcholiną.

Taip pat reikia atsižvelgti, vartojant kartu kitą papildą kuris yra cholino šaltinis, gali pagerinti poveikį.

Manoma, kad ALCAR gali veikti kaip stiprus anti-oksidantas ir turėti nervų apsaugą. ALCAR funkcijos veikia padėdamos sumažinti oksidacinio streso elementus. Taip pat padeda nuraminti smegenis įtemptų situacijų metu, užkirsti kelią ekscitotoksiškumui ir net ląstelių žūčiai.

 

ALCAR Privalumai

ALCAR turi dvi skirtingas kategorijas, kuriuose galima įžvelgti ALCAR naudą. Tai apima nootropinio papildo ir neuro-apsauginius privalumus. Kadangi šis papildas padeda padidinti acetilcholino kiekį smegenyse, visas dėmesys krenta į šį faktą.

Paprastai tariant, šis ALCAR papildas priveda prie geresnės atminties, sustiprėjusio gebėjimo mokytis. Kai kurie vartotojai atsiliepia, jog jiems faktų ar informacijos atsiminimas tapo kur kas greitesnis.

Geresnės dėmesio koncentracijos, protinio aiškumo privalumai. Kai kurie vartotojai patiria sustiprėjusį jutimo suvokimą, nors tai gali būti skirtingai kiekvienam.

Neuro-apsauginis privalumas. ALCAR papildas padeda išlaikyti smegenis sveikas. Tai apima sumažinant nervų skausmą ir galimai skatina širdies sveikatingumą. Taip pat ALCAR yra galingas antioksidantas.

Apibendrintai, ALCAR padės pašalinti toksinus smegenyse, įskaitant ir laisvuosius radikalus. Neuronų efektyvumas taip pat bus geresnis, kalbant apie jų komunikaciją tarpusavyje.

 

Galimas Šalutinis ALCAR Poveikis

Daugelis galimai pašalinių poveikių yra beveik nejaučiami. Į tai įeina galimai; galvos skausmas. Tai yra rezultatas, per didelio acetilcholino kiekio suvartojimas.

Jei vartojate cholino šaltinį su ALCAR ir patiriate galvos skausmą, nustokite vartoti cholino šaltinį kuriam laikui. Jei nepadeda, nustokite vartoti ALCAR keletai savaičių, poto pradėkite nuo mažesnių porcijų.

 

ALCAR Dozavimas:

Rekomenduojama ALCAR paros norma yra tarp 500 mg. ir 1000 mg. ALCAR porcija gali būti suvartota iškart, arba padalinta į kelias dalis.

 

ALCAR Atsiliepimai:

  • Šis papildas veikia geriausiai, kai jį kombinuoju kartu su cholino šaltiniu ir kitais nootropiniais papildais.
  • Alpha GPC ir Citicoline (Cholino CDP) yra laikoma aukščiausios kokybės kombinacija, bet taip pat gali sukelti keletą neigiamų pašalinių poveikių, dėl jų didesnės potencijos.

Parašykite komentarą

0
Jūsų krepšelis
Jūsų krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę

menu