Ginkmedžio Ekstraktas – Vartojimas, Poveikis, Nauda

ginkgo-biloba-augalas

ginkgo biloba papildai

Ginkmedžio Ekstraktas arba Ginkgo Biloba

Daug laiko atgal, kol Ginkmedžio ekstraktas buvo atrastas kaip žinomas efektyvus papildas atminties gerinimui, mentaliniam aiškumui ir dėmesio koncentracijai gerinti, jis buvo naudojamas kaip panacėja.

Prieš tūkstančius metų, didingo Ginkgo Biloba medžio lapai buvo sumalami į miltelius, siekiant pakelti energijos lygį, kovoti su ausų ar akių infekcijomis, palengvinti astmos simptomus, didinti seksualinį potraukį, išgydyti bronchitą, sumažinti galvos svaigimą ar sumažinti skausmą raumenų-sanarių srityje.

Šis augalas buvo naudojamas senovės Kinijos kultūroje, buvo laikomas liaudies medicina, tačiau Ginkmedžio ekstrakto susidomėjimas kaip pažangaus kognityvinių funkcijų stipriklio, per pastaruosius kelis dešimtmečius lėmė išsamią mokslinių tyrimų seką, apie tai, kaip jis veikia.

Dabar mes jau žinome kaip veikia Ginkmedžio ekstraktas, jis skatina kraujotaką, slopina MAOs ir kovoja su grėsmėmis pavyzdžiui, neuroninių struktūrų pažeidimais. Štai kaip veikia ginkmedis, jo naudą galima gauti tik iš tinkamai apskaičiuotos porcijos.

 

Ginkmedžio Ekstraktas – Gyvas Iškastinis

Daugiau nei prieš 270 milijonų metų, pirmieji ginkmedžio medžiai buvo randami laukiniuose miškuose visame pasaulyje.

Šie 100 pėdų aukščio gigantai, turi garbanotus, vėduoklės formos lapus, kurių sudėtyje yra visi biologiškai aktyvūs junginiai, naudojami Ginko Biloba papilduose. Papildai, kurie yra pagaminti iš šio medžio sėklų, yra laikomi gana neefektyvūs.

Šio medžio rūšis laikoma pati seniausia gyvąją rūšimi žemės planetoje. Visos šio medžio giminės jau seniai išnykę, todėl šis medis dar geriau žinomas kaip gyvoji fosilija.

Šiuo metu, Ginkmedis auga tik „Zheilang ir Tian Mu Shan“ regionuose, Kinijoje. Galbūt dėl tokių geografinių apribojimų, Ginkmedis naudojamas kaip medicinos pradininkas šiuose regionuose.

 

Kaip Veikia Ginkmedžio ekstraktas ?

Ginkmedžio ekstraktas veikia didindamas našumą – kraujo pratekėjimą į smegenis ir iš jų. Tai pasiekiama, kai ginkmedžio komponentai: ginkolidai, bilobalidai ir flavonoidai, reguliuoja kraujagyslių būklę gerinančių chemikalų, prostaciklinas ir tromboksaninas A2, stiprina venų sieneles.

Kai smegenys negauna pakankamai kraujo, gali atsirasti negalavimai, pavyzdžiui smegenų nepakankamumas. Ši sąlyga galiausiai veda prie daugelio sunkių nervų sistemos ligų, tokių kaip insultas. Per trumpą laiką, prasta kraujotaka smegenyse gali sukelti galvos skausmą, atminties pablogėjimą ir kitas kog.funkcijų disfunkcijas.

Ginkmedžio ekstraktas taip pat skatina gerą nervų sistemos kraujotaką, užkertant kelią kraujo krešuliams. Taip pat turi papildomos naudos organizmo būklei, pavyzdžiui kaip spengimas ausyje, kuris būdingas nuolat skambant dideliam garsui.

Sveikas smegenų audinys, bei gera psichinė koncentracija, taip pat gali būti ginkmedžio privalumas, dėl cholino šaltinio. Cholinas ir acetylcholinas yra sveikos nervų sistemos ir gerai veikiančių kognityvinių funkcijų pagrindas.

Taip pat, Ginkmedžio ekstraktas turi MAO slopinančias savybes. Lygiai tokias pačias, kaip receptiniai vaistai pavyzdžiui anti-depresantai. MAO slopinimas užtikrina, kad dopamino, seratonino ir nerepinefrino chemikalai smegenyse būtų tinkamai subalansuoti, siekiant gauti natūralios energijos, bei gerą dėmesio koncentraciją.

Galiausiai, ginkmedis dar žinomas kaip galingas antibakterinis ir antigrybelinis medikamentas. Ginkmedis atlieka audinių apsaugos vaidmenį nuo invazinių bakterijų ir grybelių formų.

 

Ginkmedžio Ekstraktas – Atminties Gerinimui

Ginkmedis užsitarnavo savo reputaciją kaip atminties gerinimo augalas. Jis suteikia galingą poveikį informacijos atsiminimui, skatina psichikos aplinką, kuri tampa aiški, skatina energingumą ir geresnę orientaciją. Glaudesnė cirkuliacija smegenyse skatina palankų klimatą sveikų audinių augimui ir komunikacijai.

Neuroplastika čia taip pat veiksnys, kurį lemia Ginkmedis, dėl padidėjusio acetylcholino kiekio. Šis veiksnys gali būti dar stipresnis, kai Ginkmedis yra kombinuojamas su kitais cholinono papildais. Jis veika kaip natūralus MAO inhibitorius, Ginkmedžio ekstraktas gerina psichinės energijos pojutį, atsikrato depresijos simptomų, išvalo smegenų ‘rūką’.

Buvo įrodyta, jog suaugusieji, gali aiškiau atsiminti faktus ar informaciją, aiškiau suformuluoti mintis, vartojant papildą Ginkmedžio ekstraktą. Teigiamą poveikį gali gauti ir jauni žmonės, pavyzdžiui kenčiantys nuo ADHD sutrikimo, Ginkmedžio ekstraktas gali padėti labiau kontroliuoti savo mintis.

Ir nors tipiškas nootropų vartotojas, nori sustiprinti ir taip sveikas smegenų funkcijas, Ginkmedį rekomenduojama vartoti turintiems ekstremalesnius psichikos sutrikimus pavyzdžiui, Alzheimerio ligą, ar chroniškus atminties sutrikimus.

Organizme vyksta geresnė cirkuliacija raumenyse, jų skausmas žymiai sumažėja ir didėja atletinis pajėgumas. Ginkmedis taip pat gali sumažinti bronchito simptomus, kvėpavimo takų sutrikimus. Daugelis moterų mano, kad Ginkmedis gali palengvinti PMS simptomus.

 

Ginkmedžio Ekstrakto Vartojimas

Ginkmedžio ekstrakto papildas oficialiai nėra patvirtintas FDA, dėl formalių tyrimų ir studijų trūkumo. Tačiau, nustatyta ,kad vartojant Ginkmedžio ekstraktą tarp 120 mg ir 600mg per parą, galima išvengti šalutinių poveikių.

Jei esate jautrus stimuliantams, pamažinkite porciją per pus net nedvėjodami. Jei norite labiau pastebimo poveikio, padidinkite porciją, pabandykite kelti porciją piramidės principu. Taip pat, ginkmedžio ekstraktą galima ir net rekomenduojama vartoti su kitais cholino šaltiniais. Cholino bitartratu, arba DMAE.

 

Galimi Ginkmedžio Ekstrakto Šalutiniai Poveikiai

Daugeliui žmonių Ginkmedžio ekstraktas yra labai toleruotinas papildas ir be šalutinių poveikių. Tačiau surašėme keletą galimų šalutinių poveikių:

 • Gali sukelti pykinimą
 • Galvos svaigimas
 • padažnėjęs širdies ritmas

tačiau šie reiškiniai yra labai reti ir laikini.

Tačiau yra vienas galimai sunkus šalutinis poveikis, jei vartosite Ginkmedžio sėklų formas. Junginys Ginkgotoxin (4-O-methoxypyridoxine) gali blokuoti GABA ir B grupės vitaminų poveikį ir sukelti traukulius.

Ginkmedžio ekstrakas yra pagamintas ne iš sėklų, jis yra gaminamas lapų pagrindu. Visada raskite patvirtinimą, kad perkate lapų pagrindo ekstraką, ne sėklų, siekiant išvengti šalutinio poveikio. Nerekomenduojama vartoti Ginkmedžio ekstrakto žmonėms ką tik po operacijų, nes gali sukelti pernelyg didelį kraujavimą.

Neščioms moterims ir vaikams taip pat patartina vengti Ginkmedžio papildų, šalutinis poveikis dar nėra iki galo ištirtas šiais atvėjais.

Šaltiniai
 1. Corazza O, Martinotti G, Santacroce R, Chillemi E, Di Giannantonio M, Schifano F, Cellek S. Sexual enhancement products for sale online: raising awareness of the psychoactive effects of yohimbine, maca, horny goat weed, and Ginkgo biloba. Biomed Res Int. 2014
 2. Yin B, Xu Y, Wei R, Luo B. Ginkgo biloba on focal cerebral ischemia: a systematic review and meta-analysis. Am J Chin Med. 2014
 3. Xiong XJ, Liu W, Yang XC, Feng B, Zhang YQ, Li SJ, Li XK, Wang J. Ginkgo biloba extract for essential hypertension: a systemic review. Phytomedicine. 2014
 4. Yang M, Xu DD, Zhang Y, Liu X, Hoeven R, Cho WC. A systematic review on natural medicines for the prevention and treatment of Alzheimer's disease with meta-analyses of intervention effect of ginkgo. Am J Chin Med. 2014
 5. Mohanta TK, Tamboli Y, Zubaidha PK. Phytochemical and medicinal importance of Ginkgo biloba L. Nat Prod Res. 2014
 6. Unger M. Pharmacokinetic drug interactions involving Ginkgo biloba. Drug Metab Rev. 2013
 7. Ihl R. Effects of Ginkgo biloba extract EGb 761 ® in dementia with neuropsychiatric features: review of recently completed randomised, controlled trials. Int J Psychiatry Clin Pract. 2013
 8. Nicolaï SP, Kruidenier LM, Bendermacher BL, Prins MH, Stokmans RA, Broos PP, Teijink JA. Ginkgo biloba for intermittent claudication. Cochrane Database Syst Rev. 2013
 9. Ude C, Schubert-Zsilavecz M, Wurglics M. Ginkgo biloba extracts: a review of the pharmacokinetics of the active ingredients. Clin Pharmacokinet. 2013
 10. Hilton MP, Zimmermann EF, Hunt WT. Ginkgo biloba for tinnitus. Cochrane Database Syst Rev. 2013
 11. Evans JR. Ginkgo biloba extract for age-related macular degeneration. Cochrane Database Syst Rev. 2013
 12. Laws KR, Sweetnam H, Kondel TK. Is Ginkgo biloba a cognitive enhancer in healthy individuals? A meta-analysis. Hum Psychopharmacol. 2012
 13. Vellas B, Coley N, Ousset PJ, Berrut G, Dartigues JF, Dubois B, Grandjean H, Pasquier F, Piette F, Robert P, Touchon J, Garnier P, Mathiex-Fortunet H, Andrieu S; GuidAge Study Group. Long-term use of standardised Ginkgo biloba extract for the prevention of Alzheimer's disease (GuidAge): a randomised placebo-controlled trial. Lancet Neurol. 2012
 14. Rojas P, Montes P, Rojas C, Serrano-García N, Rojas-Castañeda JC. Effect of a phytopharmaceutical medicine, Ginko biloba extract 761, in an animal model of Parkinson's disease: therapeutic perspectives. Nutrition. 2012
 15. Lautenschlager NT, Ihl R, Müller WE. Ginkgo biloba extract EGb 761® in the context of current developments in the diagnosis and treatment of age-related cognitive decline and Alzheimer's disease: a research perspective. Int Psychogeriatr. 2012
 16. Ihl R. Gingko biloba extract EGb 761®: clinical data in dementia. Int Psychogeriatr. 2012
 17. Müller WE, Heiser J, Leuner K. Effects of the standardized Ginkgo biloba extract EGb 761® on neuroplasticity. Int Psychogeriatr. 2012
 18. Eckert A. Mitochondrial effects of Ginkgo biloba extract. Int Psychogeriatr. 2012
 19. Cybulska-Heinrich AK, Mozaffarieh M, Flammer J. Ginkgo biloba: an adjuvant therapy for progressive normal and high tension glaucoma. Mol Vis. 2012
 20. Kellermann AJ, Kloft C. Is there a risk of bleeding associated with standardized Ginkgo biloba extract therapy? A systematic review and meta-analysis. Pharmacotherapy. 2011
 21. Janssen IM, Sturtz S, Skipka G, Zentner A, Velasco Garrido M, Busse R. Ginkgo biloba in Alzheimer's disease: a systematic review. Wien Med Wochenschr. 2010
 22. Abad MJ, Bedoya LM, Bermejo P. An update on drug interactions with the herbal medicine Ginkgo biloba. Curr Drug Metab. 2010
 23. Weinmann S, Roll S, Schwarzbach C, Vauth C, Willich SN. Effects of Ginkgo biloba in dementia: systematic review and meta-analysis. BMC Geriatr. 2010
 24. Shi C, Liu J, Wu F, Yew DT. Ginkgo biloba extract in Alzheimer's disease: from action mechanisms to medical practice. Int J Mol Sci. 2010
 25. Brown LA, Riby LM, Reay JL. Supplementing cognitive aging: a selective review of the effects of ginkgo biloba and a number of everyday nutritional substances. Exp Aging Res. 2010
 26. Singh V, Singh SP, Chan K. Review and meta-analysis of usage of ginkgo as an adjunct therapy in chronic schizophrenia. Int J Neuropsychopharmacol. 2010
 27. Kaschel R. [Ginkgo extract in people with declining mental performance]. Pharm Unserer Zeit. 2009
 28. Kasper S, Winkler D, Kutzelnigg A. [Significance of Ginkgo biloba extract in dementia]. Pharm Unserer Zeit. 2009
 29. Kaschel R. Ginkgo biloba: specificity of neuropsychological improvement--a selective review in search of differential effects. Hum Psychopharmacol. 2009
 30. van Patot MC, Keyes LE, Leadbetter G 3rd, Hackett PH. Ginkgo biloba for prevention of acute mountain sickness: does it work? High Alt Med Biol. 2009