DMAE – Poveikis, Vartojimas, Nauda

dmae papildas
DMAE Maisto papildai

Cholino Papildas Dimetilaminoetanolis

DMAE (dimetilaminoetanolis, kartais vadinamas deanoliu) yra organinis junginys, kuris natūraliai gaminamas žmogaus smegenyse ir yra randamas maisto šaltiniuose, pavyzdžiui, žuvyse (ančiuviai, lašišos ir sardinės).dmae-papildas-kaina-pirkti Kaip nootropinis papildas, jis yra glaudžiai susijęs su cholinu, tačiau dėl šiek tiek kitokios cheminės struktūros jis daug lengviau kerta kraujo smegenų barjerą.

Daugelis žmonių, norinčių sustiprinti savo intelekto gebėjimus, vartos DMAE vietoj Cholino Bitrato, nes tai žymiai efektyvesnis cholinergetinis papildas. DMAE papildas turi naudos atminimui, dėmesio koncentracijai, informacijos apdorojimui ir vykdymo funkcijai. Kaip tiksliai jis veikia ir koks yra geriausias būdas naudoti šį papildą siekiant tariamos naudos?

 

DMAE – Poveikis

DMAE ir cholinas yra labai panašūs, išskyrus tai, kad DMAE turi tik 2 metilo molekules, pridedamas prie jo azoto molekulės, o Cholinas turi 3. Tai reiškia, kad DMAE lengvai kerta kraujo ir smegenų barjerą, o daugelis cholino formų yra prastai transportuojamos per visą barjerą.

Kai DMAE patenka į jūsų smegenų ląsteles, jis virsta acetilcholinu. Ši naujai suformuota cheminė medžiaga yra galingas neurotransmiteris, kuris atlieka svarbų vaidmenį daugelyje įvairių psichinių procesų, tokių kaip atminties formavimas ir mokymasis.

Acetilcholinas laikomas vienu iš pagrindinių neuromediatorių, skirtų naujų ryšių tarp neuronų ir smegenų plastiškumo formavimui.

Manoma, kad 90% gyventojų turi nepakankamai maistinių medžiagų, reikalingų acetilcholino gamybai, o šis procentas gali būti dar didesnis tarp kritinių gyventojų grupių, pvz., pagyvenusių žmonių. Tokiu atveju, siekiant užtikrinti optimalią smegenų funkciją, dažnai būtina vartoti acetylcholino prekursorių papildus.

DMAE yra vienas iš geriausių šio neuromediatoriaus lygio palaikymo būdų, kurie gali padėti pagerinti atminties, pažinimo, mąstymo, dėmesio ir mokymosi įgūdžius. Centrofenoksinas, kuris yra sintezuotas iš DMAE, yra dar geresnis ir buvo ištirtas smegenų pažeidimams gydyti, tokiems kaip Alzheimerio liga sergantiems pacientams.

Žinoma, kad DMAE prisijungia prie fosfolipidų smegenyse. Šiuo pajėgumu didžiąją dalį papildo iš tikrųjų sudaro smegenų nervų membranos. Taip pat tokio pobūdžio veiksmai laikomi atsakingais už antioksidanto veikimą kartu su smegenų ir neuronų sveikatos gerinimu.

DMAE didina nervų membranų skvarbumą ir pralaidumą, užtikrinant, kad jie gautų reikalingas maistines medžiagas ir nepageidaujamus atliekų produktus. Membranos skvarbumas mažėj mums senstant, tačiau DMAE gali pakeisti ar užkirsti kelią šiam senėjimo požymiui.

 

DMAE – Nauda

Yra daug privalumų, susijusių su DMAE papildais. Tai apima patobulintas emocines būsenas, didesnius energijos lygius ir budrumą. Tai galbūt dėl ​​padidėjusio nervų ląstelių našumo smegenyse bendrauti tarpusavyje.

Pranešta, kad DMAE vartojimas sukelia ramybės pojūtį ir streso bei nerimo laipsnio sumažėjimą. Sėkmingi tyrimai parodė, kad DMAE iš tikrųjų turėjo anti-nervingumo poveikį studentams egzamino metu.

Kai kurie vartotojai vartoja Deanol tabletes ar miltelius. Tai tikėtina dėl padidėjusio acetilocholino kiekio, kurį, kaip žinoma, gamina papildas.

Šis galingas neurotransmiteris gali padidinti atminties susidarymo greitį jūsų smegenyse, didinti mokymosi galimybes ir netgi ilginti dėmesio spartą ir dėmesio koncentraciją. Yra duomenų, leidžiančių manyti, kad šis papildas gali būti naudingas žmonėms su pažintiniais sutrikimais, tokiais kaip mokymosi sutrikimai, su amžiumi susijęs kognityvinis susilpnėjimas ar netgi dėmesio deficito sutrikimas, tačiau tyrimai yra riboti.

Tai pastebima kūrybiškumo, problemų sprendimo, asociacinio mąstymo ir netgi kūrybos gerinimui. Daugelis žmonių sąmoningai suvokia rekreacinius tikslus arba tik asmeniniam malonumui. Kiti mano, kad tai ypač naudinga sporto varžyboms rengti ar kitoms užduotims, kurioms reikia intensyvaus dėmesio ir koncentracijos.

Žinoma, kad DMAE pagerina odos tonusą ir tvirtumą, be to, senyvo amžiaus žmonėms suteikia didelę naudą. DMAE iš tikrųjų naudojamas daugelyje įvairių odos tipų priežiūros produktų. Tai padės jūsų odai atrodyti jaunesnei ir be dėmių, kartu mažinant uždegimą.

Vienas iš būdų, kaip tai manoma, yra sulėtinti arachidono rūgšties gamybą, kuri yra viena iš pagrindinių cheminių medžiagų, dėl kurių atsiranda raukšlių ir kitų odos senėjimo požymių.

DMAE tyrimai yra perspektyvūs, tačiau riboti, ir vis dar reikia daugiau studijų. FDA nepatvirtino DMAE kaip vaisto, kad užkirstų kelią ar gydytų bet kokias sąlygas.

 

DMAE – Dozavimas

DMAE naudojamas įvairiems tikslams ir įvairiais kontekstais. Tai taip pat reiškia, kad bus svarstomos įvairios dozės. Tinkama dozė priklauso nuo daugelio skirtingų veiksnių, todėl visada rekomenduojama pasikonsultuoti su sveikatos priežiūros specialistu prieš pradėdami vartodami naujus papildus.

Daugumai žmonių reikia pradėti nuo maždaug 150 mg dozės per parą. Žinoma, dėl norimų rezultatų ir pasekmių buvo vartojamos 750 mg dozės (ir kai kuriose situacijose dar daugiau).

Apskritai, jūs norėsite pradėti nuo mažiausios veiksmingos dozės. Daugeliu atvejų tai reiškia apie 150 mg ar daugiau. Šią dozę padidinkite tik kai būsite tikri, kaip tai veikia jūsų organizmą.

 

DMAE – Šalutinis poveikis

dmae-pasalinis-poveikisNatūralių vaistų duomenų bazė DMAE buvo vertinama kaip galimai saugiu, kai jis vartojamas peroraliai ir protingomis dozėmis. Tačiau yra keletas kontraindikacijų.

Žmonės, kuriems būdingos bipolinės depresijos formos, epilepsija, Parkinsono liga ir (arba) traukulių sutrikimai, nėra tinkama naudoti DMAE. Šie žmonės gali pastebėti šalutinį poveikį, jei jie vartoja šį papildą.

Be to, moterys, kurios yra nėščios, neturėtų naudoti šio papildo, nebent jų gydytojas ar kitas kvalifikuotas medicinos specialistas nurodytų kitaip.

DMAE gali būti teratogeninis (gali sukelti gimdymo defektus), kai vartoja neseniai užsikrėtusios moterys. Etanolaminai gali konkuruoti su cholinu, kad jie galėtų įsisavinti ir panaudoti ląsteles, todėl vaisiaus vystymuisi gali būti neigiamas poveikis.

Šalutiniai reiškiniai, kurie paprastai buvo susiję su DMAE, yra virškinimo trakto sutrikimas, padidėjęs kraujo spaudimas, dirglumas, sumišimas, mieguistumas, vidutinė depresija ir kartais keistas kvapas.

Šis papildas gali trukdyti tam tikrų vaistų poveikiui. Jo neturėtų vartoti niekas, vartojantis cholinerginius vaistus, nebent jūsų gydytojas nurodė kitaip.

DMAE taip pat gali sąveikauti su acetilcholinesterazės (AChE) inhibitoriais, kurie yra vaistiniai preparatai, kurie blokuoja acetilcholinesterazės fermentą, išskirdami neurotransmiterio acetilcholiną po jo išskyrimo iš neuronų.

Teoriškai, šio papildo derinys su AChE inhibitoriumi gali sukelti pernelyg aukštą acetilcholino kiekį, kuris susikaupia smegenyse, todėl pasireiškia šalutinis poveikis. Būkite atsargūs, jei vartojate vaistus Aricept, Cognex, Exelon, Reminyl arba Razadyne. Taip pat pasitarkite su gydytoju prieš derindami DMAE su papildais Galantamine ar Huperzine A.

Šaltiniai
 1. Malanga G, Aguiar MB, Martinez HD, Puntarulo S. New insights on dimethylaminoethanol (DMAE) features as a free radical scavenger. Drug Metab Lett. 2012
 2. Liu S, Chen Z, Cai X, Sun Y, Zhao C, Liu F, Liu D. Effects of dimethylaminoethanol and compound amino acid on D-galactose induced skin aging model of rat. ScientificWorldJournal. 2014
 3. Tadini KA, Campos PM. In vivo skin effects of a dimethylaminoethanol (DMAE) based formulation. Pharmazie. 2009
 4. Blin O, Audebert C, Pitel S, Kaladjian A, Casse-Perrot C, Zaim M, Micallef J, Tisne-Versailles J, Sokoloff P, Chopin P, Marien M. Effects of dimethylaminoethanol pyroglutamate (DMAE p-Glu) against memory deficits induced by scopolamine: evidence from preclinical and clinical studies. Psychopharmacology (Berl). 2009
 5. Dimpfel W, Wedekind W, Keplinger I. Efficacy of dimethylaminoethanol (DMAE) containing vitamin-mineral drug combination on EEG patterns in the presence of different emotional states. Eur J Med Res. 2003
 6. Sergio W. Use of DMAE (2-dimethylaminoethanol) in the induction of lucid dreams. Med Hypotheses. 1988
 7. Goldenberg MM, Burns RH. The influence of DMAE and its parent substance hemicholinium on intestinal contractions in the dog. Eur J Pharmacol. 1972
 8. Danysz A, Smieta?ski J, Panek W. The influence of 2-dimethylaminethanol (DMAE) on the mental and physical efficiency in man. Act Nerv Super (Praha). 1967
 9. BOSTOCK J, SHACKLETON M. The use of DMAE (Deaner") in behaviour states." Med J Aust. 1962
 10. Laborit H, Weber B, Baron C, Delbarre B, Pavlovichova H. [2-Dimethylaminoethyl-4-methyl-5-ethyl-3-pyridazone (DMAE MEP or Ag 148) cardiovascular analeptic, vasodilator and hypertensive agent]. Agressologie. 1965
 11. Goldenberg MM. Differential antagonism between DMAE (a hemicholinium derivative) and atropine on contractile responses of the rat ileum. Arch Int Pharmacodyn Ther. 1971
 12. Chiou CY, Long JP. Effects of alpha,alpha'-bis-(dimethylammoniumacetaldehyde diethylacetal)-p,p'-diacetylbiphenyl bromide (DMAE) on neuromuscular transmission. J Pharmacol Exp Ther. 1969
 13. Pugliese L, Papeschi R. [A study of 2-dimethylaminoethanol (DMAE) in various forms of psychoneurosis]. Riv Neurobiol. 1966
 14. ISAKSSON A, MORSING C. [DMAE--a new central-stimulating psychopharmacon? Clinical trials using the doubleblind method]. Sven Lakartidn. 1963
 15. KLEINSORGE H, RUHE R. [Studies on the effectiveness of dimethylaminoethanol (DMAE) with and without vitamin supplement in the treatment of geriatric diseases]. Med Welt. 1961
 16. Grossman R. The role of dimethylaminoethanol in cosmetic dermatology. Am J Clin Dermatol. 2005
 17. Davis KL, Hollister LE, Vento AL, Beilstein BA, Rosekind GR. Dimethylaminoethanol (deanol): effect on apomorphine-induced stereotypy and an animal model of tardive dyskinesia. Psychopharmacology (Berl). 1979
 18. Noskov DS, Poro?kov VV, Shikh EV, Iasnetsov VV. [Deanol aceglumate (nooclerin): clinical/pharmacological aspects and relevance in clinical practice]. Zh Nevrol Psikhiatr Im S S Korsakova. 2013
 19. Blinov DS, Gogina ED, Krupnova TS, Balashov VP, blinova EV, Sadovnikov VN, Lebedev AB, Nikitina OI. [Hepatoprotective effect of deanol aceglumate on experimental stress-induced gastropathy and diabetes mellitus]. Eksp Klin Farmakol. 2012
 20. Russell RW, Jenden DJ. Behavioral effects of deanol, of hemicholinium and of their interaction. Pharmacol Biochem Behav. 1981
 21. Jope RS, Jenden DJ. Dimethylaminoethanol (deanol) metabolism in rat brain and its effect on acetylcholine synthesis. J Pharmacol Exp Ther. 1979
 22. Millington WR, McCall AL, Wurtman RJ. Deanol acetamidobenzoate inhibits the blood-brain barrier transport of choline. Ann Neurol. 1978
 23. Stafford JR, Fann WE. Deanol acetamidobenzoate (Deaner) in tardive dyskinesia. Dis Nerv Syst. 1977
 24. Zahniser NR, Chou D, Hanin I. Is 2-dimethylaminoethanol (deanol) indeed a precursor of brain acetylcholine? A gas chromatographic evaluation. J Pharmacol Exp Ther. 1977
 25. Lewis JA, Young R. Deanol and methylphenidate in minimal brain dysfunction. Clin Pharmacol Ther. 1975
 26. Haubrich DR, Gerber NH, Pflueger AB. Deanol affects choline metabolism in peripheral tissues of mice. J Neurochem. 1981
 27. de Montigny C, Chouinard G, Annable L. Ineffectiveness of deanol in tardive dyskinesia: a placebo controlled study. Psychopharmacology (Berl). 1979
 28. Klawans HL, Topel JL, Bergen D. Deanol in the treatment of levodopa-induced dyskinesias. Neurology. 1975
 29. George J, Pridmore S, Aldous D. Double blind controlled trial of deanol in tardive dyskinesia. Aust N Z J Psychiatry. 1981
 30. Jus A, Villeneuve A, Gautier J, Jus K, Villeneuve C, Pires P, Villeneuve R. Deanol, lithium and placebo in the treatment of tardive dyskinesia. A double-blind crossover study. Neuropsychobiology. 1978
 31. Lewis JA, Lewis BS. Deanol in minimal brain dysfunction. Dis Nerv Syst. 1977
 32. Lindeboom SF, Lakke JP. Deanol and physostigmine in the treatment of L-dopa-induced dyskinesias. Acta Neurol Scand. 1978
 33. Pinta ER. Deanol in Gilles de la Tourette Syndrome: a preliminary investigation. Dis Nerv Syst. 1977
 34. Kocher R, Hobi V, Linder M, Studer K. [Treatment with dimethylaminoethanol (deanol) in neuroleptic induced tardive dyskinesia]. Schweiz Arch Neurol Neurochir Psychiatr. 1980
 35. Marsh GR, Linnoila M. The effects of deanol on cognitive performance and electrophysiology in elderly humans. Psychopharmacology (Berl). 1979
 36. Ferris SH, Sathananthan G, Gershon S, Clark C. Senile dementia: treatment with deanol. J Am Geriatr Soc. 1977
 37. Casey DE. Mood alterations during deanol therapy. Psychopharmacology (Berl). 1979
 38. Kostopoulos GK, Phillis JW. The effects of dimethylaminoethanol (deanol) on cerebral cortical neurons. Psychopharmacol Commun. 1975
 39. Re' O. 2-Dimethylaminoethanol (deanol): a brief review of its clinical efficacy and postulated mechanism of action. Curr Ther Res Clin Exp. 1974
 40. Amsterdam JD, Dubin W. Huntington's Chorea and dimethylaminoethanol (deanol). J Clin Psychiatry. 1978
 41. TAPIA F. MEDICATION OF BRAIN-DAMAGED" CHILDREN: A DOUBLE BLIND STUDY WITH DEANOL." Dis Nerv Syst. 1965
 42. Caffarra P, Cattelani R, Mazzucchi A, Moretti G, Parma M. [The effect of Deanol on amnesic disorders. A preliminary trial (author's transl)]. Ateneo Parmense Acta Biomed. 1980
 43. Ceder G, Dahlberg L, Schuberth J. Effects of 2-dimethylaminoethanol (Deanol) on the metabolism of choline in plasma. J Neurochem. 1978
 44. Casey DE. Deanol in the management of involuntary movement disorders: a review. Dis Nerv Syst. 1977
 45. Oettinger L Jr. Pediatric psychopharmacology. A review with special reference to deanol. Dis Nerv Syst. 1977
 46. Weiner WJ, Kanapa DJ, Klawans HL. The effect of dimethylaminoethanol (deanol) on amphetamine-induced stereotyped behavior (AISB). Life Sci. 1976
 47. Coleman N, Dexheimer P, DiMascio A, Redman W, Finnerty R. Deanol in the treatment of hyperkinetic children. Psychosomatics. 1976
 48. Haubrich DR, Wang PF, Clody DE, Wedeking PW. Increase in rat brain acetylcholine induced by choline or deanol. Life Sci. 1975
 49. Coats ME. Meige's disease and a positive treatment response with deanol. Mil Med. 1985
 50. Branyon DW, McDanal CE Jr. Deanol treatment of tics in a 10-year-old girl. Am J Psychiatry. 1983
 51. Finney JW, Christophersen ER, Ziegler DK. Deanol and Tourette syndrome. Lancet. 1981
 52. Haubrich DR, Risley EA, Williams M. Effects of deanol, choline and its metabolites on binding of [3H]quinuclidinyl benzilate to rat brain membranes. Biochem Pharmacol. 1979
 53. Goldberg AM. Is deanol a precursor of acetylcholine? Dis Nerv Syst. 1977
 54. Dhawan KN, Sinha JN, Gupta GP. A study of the central vasomotor effects of 2-dimethyl aminoethanol (Deanol). Jpn J Pharmacol. 1967
 55. Raab E, Carranza J, Heaney J, Rickels K. Deanol (paxanol) in anxiety. (A contribution to the methodology of cross-over studies). Dis Nerv Syst. 1966
 56. Malitz S, Wilkens B, Higgins JC, Kanzler M. A pilot evaluation of deanol in the treat- ment of anxiety. Curr Ther Res Clin Exp. 1967
 57. Ansell GB, Spanner SG. [Dimethylaminoethanol metabolism in rat brain]. Zh Evol Biokhim Fiziol. 1979
 58. Ceder G, Schuberth J. 2-Dimethylaminoethanol (Deaner) in body fluids. J Pharm Pharmacol. 1977
 59. JACOBS J. A CONTROLLED TRIAL OF DEANER AND A PLACEBO IN MENTALLY DEFECTIVE CHILDREN. Br J Clin Pract. 1965
 60. HAUSCHILD F, SEIDEL K, WIEZOREK WD, GEBHARD J. [DIMETHYLAMINOETHANOL IN THE THERAPY OF SCHIZOPHRINIC AND OLIGOPHRENIC CONDITIONS]. Dtsch Gesundheitsw. 1964
 61. LABRIOLA RS. [50 CHILD BEHAVIOR DISORDERS TREATED WITH 2-DIMETHYLAMINOETHANOL]. Dia Med. 1964
 62. PFEIFFER CC, GOLDSTEIN L, MUNOZ C, MURPHREE HB, JENNEY EH. Quantitative comparisons of the electroencephalographic stimulant effects of deanol, choline, and amphetamine. Clin Pharmacol Ther. 1963
 63. FLEMING JW, ORLANDO R. Effect of deanol on attention in the mentally retarded: a reaction time method. J New Drugs. 1962
 64. HUDDLESTON W, STAIGER RC, FRYE R, MUSGRAVE RS, STRITCH T. Deanol as aid in overcoming reading retardation. Clin Med (Northfield). 1961
 65. FIELDS EM. The effects of Deanol in children with organic and functional behavior disorders. N Y State J Med. 1961
 66. PEPEU G, FREEDMAN DX, GIARMAN NJ. Biochemical and pharmacological studies of dimethylaminoethanol (deanol). J Pharmacol Exp Ther. 1960
 67. MURPHREE HB Jr, PFEIFFER CC, BACKERMAN IA. The stimulant effect of 2-dimethylaminoethanol (deanol) in human volunteer subjects. Clin Pharmacol Ther. 1960
 68. DOMINIAN J. Deanol in depression. A controlled trial. J Ment Sci. 1960
 69. PORTNOW SL, ARDIS MB, LUBACH JE. The effect of deanol on the activity of chronic schizophrenic patients. Am J Psychiatry. 1960
 70. MORIARTY JD, MEBANE JC. Clinical experiences with deanol (deaner): a different type of psychic energizer"." J Neuropsychiatr. 1959
 71. PENNINGTON VM. Clinical results with the use of deanol (deaner) in schizophrenia. Am J Psychiatry. 1959
 72. MORIARTY JD, MEBANE JC. Clinical uses of deanol (deaner): a new type of psychotropic drug. Am J Psychiatry. 1959
 73. MELLER RL. Treatment of mild depression with deanol para-acetamidobenzoate. J Lancet. 1959
 74. OETTINGER L Jr. The use of deanol in the treatment of disorders of behavior in children. J Pediatr. 1958
 75. PFEIFFER CC. Deanol: a biochemical stimulant. Mod Hosp. 1958
 76. LEMERE F, LASATER JH. Deanol (deaner) a new cerebral stimulant for the treatment of neurasthenia and mild depression: a preliminary report. Am J Psychiatry. 1958
 77. REBOLLO MA, CASAS M. [Use of Deaner" (deanol) in children with clinical and/or electroencephalographic epilepsy]." Arch Pediatr Urug. 1961
 78. MEBANE JC. Use of deanol with disturbed juvenile offenders. Dis Nerv Syst. 1960
 79. SETTEL E. Stimulant therapy with deanol in depression, migraine, and tension headaches. J Am Geriatr Soc. 1959
 80. TOBIAS M. The disturbed child-a concept: usefulness of deanol in management. Am Pract Dig Treat. 1959
 81. BARSA JA, SAUNDERS JC. Deanol (deaner) in the treatment of schizophrenia. Am J Psychiatry. 1959

DMAE Gali būti naudingas:

 • Palaikyti raumenų tonusą
 • Fizinei ir protinei veiklai
 • Kaip cholino šaltinis
Sužinoti daugiau

 

[fbcomments]